Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Digibyte, Bitcoin ve Ripple Devre Dışı Bırakma Potansiyeline Sahip mi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Digibyte, Bitcoin ve Ripple Devre Dışı Bırakma Potansiyeline Sahip mi?
Digibyte, Bitcoin ve Ripple Devre Dışı Bırakma Potansiyeline Sahip mi?

© Reuters.  © Reuters.

Dünya ekonomisi üzerinde tek söz sahibi olacak küresel bir para olsa sizce bu hangisi olurdu? Çoğumuzun aklına ilk olarak Bitcoin (BTC) ve Ripple (XRP) gelebilir. Digibyte, Bitcoin ve Ripple devre dışı bırakıp küresel bir para olarak kabul edilebilir. Peki bu mümkün olabilir mi?

Digibyte, Bitcoin ve Ripple Devre Dışı Bırakabilir mi?Dünya ekonomisindeki artan jeopolitik belirsizliklerle birlikte, kökten bir değişikliğin yakın olduğu giderek daha açık bir hale gelmektedir. En büyük iki ekonomi bir ticaret savaşıyla uğraşıyor. Çin para biriminin değerini manipüle ediyor. Bu ülke, para birimi Yuan’ın değerini bilinçli bir şekilde düşük tutarak haksız rekabet gücü elde ediyor ve bu sayede de ihracatını artırıyor. ABD ise bu duruma karşı birtakım önlemler almaya çalışıyor ancak yine de yetersiz kalıyor.

Gelişmekte olan ülkelerde fiat para birimleri , ABD’deki yükselen faiz oranlarından etkilenmektedir ve bunlardan bazıları zaten yüksek enflasyon oranları ile karşı karşıyadır. Bütün bu etkenler, merkeziyetsiz ve güvenli bir sistemin mevcut finansal sistemin yerine geçebileceği iddialarını güçlendiriyor.

Küresel olarak kabul edilen bir para birimi olsa bu hangisi olurdu? İlk başta, Bitcoin ve Ripple küresel kabul gören para olarak aklınıza gelebilir. Ancak birçok nedenden dolayı bu iki paranın küresel bir para olabilmesi mümkün değildir.

Birçogumuz böyle bir senaryoda bitcoin (BTC) ve Ripple (XRP)’nin finansal sistemi ele geçirebileceğini düşünür. Fakat, her ikisinin de dünyanın para birimi olma yönündeki iddialarını çürüten bazı temel zayıflıkları var.

Bitcoin Neden Küresel Bir Para Olamaz?Bitcoin’in çekirdek zayıflığı bunlardan biridir. Ayrıca Bitcoin’in madencilik gücü Çin tarafından kontrol ediliyor. Bundan dolayı ABD’nin veya diğer batılı ülkelerden herhangi birinin bitcoin’i benimsemesi neredeyse imkansızdır. Bu, Çin hükümetinin bu para birimini dolaylı olarak manipüle edebileceği ve ABD ekonomisine zarar verebileceği korkusundan kaynaklanıyor.

Eğer bitcoin batıda dünyanın para birimi olma şansına sahip değilse, o zaman küresel bir paraya dönüşemez. Bunun nedeni, batının, özellikle de ABD’nin, küresel ekonominin merkezi bir parçası olmasıdır. Ve eğer oluşacak yeni global para birimi bu merkezin içerisinde değilse, o zaman bu fikir zaten doğmadan ölmüş demektir

Ripple da Dünya Parası Olamaz! Neden?Küresel bir para birimi olma potansiyeline sahip olduğuna inanılan bir diğer kripto XRP’dir. (XRP). Bitcoin (BTC) gibi, XRP’nin de küresel bir para birimi olarak ortaya çıkmasını engelleyen bir kusuru var ve bu da bir ABD şirketi ile olan güçlü bağlarıdır.

Bir Amerikan teknoloji şirketi olan Ripple, XRP’nin (XRP) önemli bir kısmını elinde bulundurmaktadır. Bu durum, çoğu ülkenin XRP’yi benimsemesini engeller. Çin ve Rusya gibi ülkeler, jeopolitik nedenlerden dolayı büyük olasılıkla kabul etmeyeceklerdir. Ve bu ülkeler de dünya ekonomisinin önemli oyuncuları arasında yer aldığından dolayı ABD’nin kontrolündeki bir para birimini benimsemesi mümkün değildir. Bu da XRP’nin küresel bir para birimi olma iddialarını ortadan kaldıracaktır.

Digibyte Hızlı Geliyor!Digibyte (DGB), değeri henüz tam olarak anlaşılmayan bir para birimi olabilir. Ancak küresel bir para birimi olarak kabul görebilecek bir kriptodur. Digibyte, Bitcoin ve Ripple devre dışı bırakıp küresel küresel kabul gören bir para olabilir mi?

Digibyte (DGB), herhangi bir ülkeye bağlı olmaması yönüyle benzersizdir. Digibyte küresel bir topluluktur. Hiçbir zaman küresel jeopolitik hegemonyada herhangi bir ulusa yönelim göstermemiştir. Bu özelliği Digibyte’ın jeopolitik spektrumda kabul edilmesini mümkün kılabilir. Aynı zamanda tamamen merkeziyetsizdir, bu da hiçbir kuruluşun Digibyte (DGB) üzerinde kontrol sahibi olamayacağı anlamına gelir.

Digibyte ayrıca küresel bir para birimi olmasını kolaylaştıracak teknik yeteneklere sahiptir. Örneğin, en hızlı kripto para birimlerinden biridir ve Digispeed sayesinde hızı zamanla daha da artmaya devam edecektir. Bu, Digibyte’nin küresel ekonomideki değer akışını olumsuz etkilemeden yüksek işlem hacmini kontrol etme kapasitesine sahip olduğu anlamına gelir. Aynı zamanda, son derece güvenli bir para birimidir. Bu, küresel bir para biriminde olması gereken en önemli özelliktir.

Tüm bu özellikleri ile Digibyte (DGB), değişen küresel ekonomide sürpriz bir kazanan olarak ortaya çıkabilir. Bu, yatırımcıların şu anda hayal bile edemeyeceği değerlere ulaşmasını sağlayabilir.

Sizce de Digibyte (DGB) küresel bir para birimi olabilir mi ? Bu konuda düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Digibyte, Bitcoin ve Ripple Devre Dışı Bırakma Potansiyeline Sahip mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bu Altcoin Çin’in Kripto Para Sıralamasına İkinci Sıradan Girdi! Satoshi Nakamoto’nun Kimliği Yarın Ortaya Çıkacak mı? Ripple XRP adreslerini FATF standartlarına uyumlu hale getirmek istiyor ICO Düşmanı SEC Görevlisi Kritik Görevinden Ayrıldı! Bitcoin Geliştiricisi Peter Todd Cinsel İstismar İddialarıyla Karşı Karşıya 4 yıldır uyuyan en zengin Bitcoin (BTC) cüzdanları canlandı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır