Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dev Şirketin CEO’sundan Bitcoin Yorumu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dev Şirketin CEO’sundan Bitcoin Yorumu
Dev Şirketin CEO’sundan Bitcoin Yorumu


Bitcoin Gibi Piyasa Hakimiyeti Olan Varlıklar Alanı Daha da Kuşatacak
Bitcoin’in fiyatı son 24 saatte yüzde 9’dan fazla değer kaybına uğramış durumda. Ancak Jeremy Allaire’ye göre, Bitcoin uzun vadede büyük bir başarıya imza atacak.

The Circle CEO’su Perşembe günü Reddit AMA programının yapıldığı sırada Bitcoin’in bir ödeme ve uzlaşma protokolü olmaktan daha çok bir tasarruf aracı olarak daha önemli hale geleceğini ifade ediyor. Gelecekte milyonlarca farklı kripto para varlığının olacağını ve her birinin belirli bir amaca hizmet edeceğini öngörüyor. Emtia varlıkları, protokoller, ağlar ve uygulamaları kullanmak için yakıt görevi görürken, yasal para varlıkları ve stablecoinler, örneğin ödemeler ve uzlaşmalar için kullanılacak.

Allaire, “Our Wiev (Görüşümüz)” isimli açıklamasında, “kripto para varlıklarının tüm yönleriyle artması için çaba göstereceğiz. Bitcoin gibi piyasa hakimiyeti olan varlıkların çok daha büyük ve geniş çapta benimseneceğini ve belki inanması size zor gelecek ama diğer kripto para varlıklarının, gündelik envai çeşit alım satım işlemlerinde kullanılacağını düşünüyoruz.

Bitcoin Sıfır mı?
Eleştirmenler, Bitcoin’in istikrarlı hale gelmediği sürece tasarruf aracından başka bir anlam ifade edeceğini iddia ediyor. ABD Merkez Bankasının eski başkanı Janet Yellen, geçen yıl coinin ödemeleri yönlendirmede etkili bir araç olmadığını söylüyor. Finansal hizmet şirketi Allianz (DE:ALVG), 2018 raporunda kripto para biriminin, devlet tahvili, hisse senetleri ya da kâğıt para gibi değerli bir tasarruf aracı olmadığını belirtiyor ve Bitcoin’in gerçek bir değerinin de bulunmadığına vurgu yapıyor.


Ancak Bitcoin destekçileri, ABD Doları’nın bile hiçbir gerçek değere sahip olmadığını belirterek karşı bir görüş ortaya koyuyor: İnsanların dolara güvenmelerinin tek sebebi hükümetlerine duydukları güven ve inanç: Bu aynı zamanda, devlet raporlarına göre sahip olunan arz miktarının, ellerinde tuttukları değerli metal yani altın miktarıyla ölçüldüğü durumlarda, altına dayalı para sistemi için geçmişe duyulan bir özlemi/nostaljiyi canlandırmaya da yardımcı oluyor.

Global Strategies Envestnet’in başkanı Zachary Karabell, “Biraz daha derine dalın. Altının bile kendine özgü gerçek bir değerinin olmadığının ortaya çıktığını göreceksiniz” diyor. “Arzı sınırlı olup (dijital para biriminin öncü gücü olan Bitcoin gibi), arz ile talep arasında kolayca manipüle edilemeyen bir ilişki yaratıyor.”

“Big Four” denetim firması KPMG, Bitcoin’in, kurumların büyük oranda desteğini alarak, bir tasarruf aracı varlığı unvanını elde edeceğine inanıyordu. “Ancak kripto para birimi fiyat oynaklığının olduğu perakende piyasalarının daha geniş ölçüde etkisine maruz kalması nedeniyle büyük olasılıkla spekülatif olarak kalacak” şeklinde görüş değişikliğine gitmiş durumda

Günlük Kullanımlarda Kripto Paralar
Allaire, gerçek zamanlı kullanıcı kabulüne yönelik kripto para ekosistemini etkinleştirmek için odak noktanın Bitcoin’den başka yönlere kaydırılmasının zorunlu olduğunu belirtiyor. Circle USD (Ticker: USDC) gibi stablecoinlerin daha çekici olduklarını ve işlem hacmini ölçeklendirme ve işlem maliyetlerini sıfıra indirme konusunda da yenilikçi olduklarını vurguluyor. 2019’un konu başlıklarını hazırlayan Allaire, Circle’ın USDC’sinin perakendeciler arasında benimsenmesinin giderek artacağı fikrine de katıldığını belirtiyor.

Allaire, “Centre’in USDC akıllı sözleşmesinin ve planının ilk yayınlanması ERC-20 tokenlerine dayanıyor; bu durum, şu anda gaz ücretleri ve benzeri ücretler ödedikleri cüzdanlara sahip son kullanıcılara bir miktar yük olduğu anlamına geliyor” ifadesini kullanıyor. “Bugün kripto para cüzdanlarında gördüğünüzden çok daha iyi tüketici ödemesi olan UX ile birleştirerek, USDC ödemelerinde verimi radikal bir şekilde ölçeklendirebilecek ve maliyetini sıfıra yaklaştıracak Katman 2 yaklaşımlarına ihtiyacımız olduğuna inanıyoruz.” açıklamasını yapıyor.

Allaire ayrıca, USDC’yi çözümlerine entegre etmek için ödeme yönlendirme şirketlerinden ve tüccarlar adına kredi muameleleri yapan kuruluşlardan destek almaya çalışacağını da açıklamasında belirtiyor ve son olarak “Zaten BitPay’in bu hizmeti verdiğini” vurguluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Dev Şirketin CEO’sundan Bitcoin Yorumu appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dev Şirketin CEO’sundan Bitcoin Yorumu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Fidelity ortaya koydu: Bitcoin’e kurumsal yatırımlar artacak Ripple CEO’su Elinde BTC Tuttuğunu ve  Bitcoin’in 0 Dolara Düşmeyeceğini Vurguladı Altucher: Bitcoin Fiyatı 1 Milyon Doları Bulabilir Bitfinex, Merkezsiz Ethfinex Borsası Platformunu Başlattı! 4 Trilyon Doları Yöneten BlackRock Yöneticisi, Bir Kripto Para Startup Firmasına Geçiş Yaptı! VeChain ve DNV GL, Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Gelişim Hedeflerini İlerletmek İçin Ortaklık İmzaladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır