Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dev Otomobil Markası Toyota Reklamcılık Alanında Blockchain Kullanıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dev Otomobil Markası Toyota Reklamcılık Alanında Blockchain Kullanıyor
Dev Otomobil Markası Toyota Reklamcılık Alanında Blockchain KullanıyorJaponya merkezli dev araba markalarından olan Toyota, dijital reklamcılık sektöründeki dolandırıcılık vakalarını azaltmak için Blockchain teknolojisinden faydalanmaya karar verdi. Toyota, bu konuda bazı gelişmelere imza atablimek için Blockchain tabanlı bir reklam analiz firması olan Lucidity ile ortaklık kurdu.

Önceki adıyla KR8OS diye bilinen Lucidity adlı şirket 2017 yılında Los Angeles’te kurulmuştu. Şirket Ethereum Blockchain’ini kullanarak tedarik zinciri dahilindeki ödemeleri takip etme imkanı sunuyor. Reklamverenler bu takip özelliği sayesinde reklam fonlarının tam olarak nereye dağıtıldığını görebiliyorlar.

Küresel reklamcılık şirketlerinden olan Saatchi & Saatchi, Lucidity ve Toyota bir araya gelerek Toyota’nın dijital reklam kampanyalarına şeffaflık getirmeyi hedefliyorlar. Bu üç şirketin başlıca amaçlarından biri de Toyota’nın reklam için harcadığı paranın boşa gitmemesini sağlamak. Otomobil sektöründeki dijital reklamcılık piyasasının yalnızca ABD içerisinde 15 milyar dolar gibi bir değere sahip olduğunu düşünürsek Toyota’nun bu çabalarını daha iyi anlayabiliriz.

Toyota’nın Kuzey Amerika şubesindeki medya birimini yöneten Nancy Inouye, AdAge adlı bir siteye verdiği röportajda Lucidity ile yapılan işbirliğinin şirket için epey verimli olduğunu söyledi. Inouye tarafından yapılan açıklamalara göre Toyota’nın sitesini ziyaret eden kişilerin sayısında bu ortaklık sayesinde %21 oranında artış görüldü.

Toyota, Lucidity ile başlangıç aşamasında yalnızca üç haftalık bir deneme süreci için anlaşmıştı ancak şu ana kadar yapılan açıklamalara bakacak olursak bu anlaşmanın daha uzun süreli olacağını söyleyebiliriz. Inouye’nin yaptığı yorum şu şekilde:

“Anlaşmayı ileri boyuta taşımak ve daha farklı reklam kampanyaları için daha uzun süreli testler yapmak için görüşmeleri sürdürüyoruz. Daha uzun süre işbirliği yaparsak daha iyi sonuçlar alacakmışız gibi hissediyoruz.”

Dev Otomobil Markası Toyota Reklamcılık Alanında Blockchain Kullanıyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dev Otomobil Markası Toyota Reklamcılık Alanında Blockchain Kullanıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Wall Street Journal CIO Network: Blockchain Henüz Çok Genç Hyperledger Blok Zincirine Alibaba Cloud, Deutsche Telekom ve Citigroup Dahil 12 Yeni Üye Katıldı 28 Şubat’ta Kripto Paraların Dengesi Değişebilir: Tron Hard Forku! Bitcoin fiyatı için muhtemel senaryolar Bitcoin ve Blockchain Konuşmaları Artık Spotify ve Soundcloud’da Kripto Para Borsaları Mevcut Yaptırımlara Rağmen Rusya’ya Açılmaya Devam Ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır