Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ruslar Yasak Dinlemiyor: Telegram’da Rus Kripto Grupları Sayısı Rekor Kırıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ruslar Yasak Dinlemiyor: Telegram’da Rus Kripto Grupları Sayısı Rekor Kırıyor
Ruslar Yasak Dinlemiyor: Telegram’da Rus Kripto Grupları Sayısı Rekor KırıyorMoskova Mahkemesi, bilindiği üzere Nisan ayında aldığı bir kararla Telegram’a karşı bir olumsuz kampanya başlatmış ve bu durum çok büyük bir gündem maddesi haline gelmişti. Rus isimlerin arkasında olduğu şifreli mesajlaşma uygulamasının veri paylaşımı konusunda sorunlar olmuş ve bu durum birçok kişiyi kızdırmıştı.

Rusya’da uygulanan Telegram yasağına rağmen ise, özellikle de kripto para gruplarında yer alan Rusların sayısında gözle görülür artışlar yaşandığı saptandı. Yapılan araştırmalarda, Telegram gruplarında okunan mesaj sayısı yüzde 21 artış gösterirken, aynı rakam kripto para odaklı gruplarda ise yüzde 49’luk bir artış olarak bulundu.

Rusya’nın bilişim düzenleme kurumu olan Roskomnadzor her ne kadar Telegram’a ulaşılan IP adreslerine sınırlama getirmeye çalışsa da, bu çaba gerçek manada başarısız oldu. Telegram’a atılan mesaj sayılarında ufak düşmeler yaşansa da, gruplara katılan kişi ve okunma sayılarında ise gözle görülür bir artış yaşanıyor.

Ruslar’ın kripto paralara karşı ciddi bir ilgisi olduğunu belirten otoriteler, bu durumun normal olduğunu ifade ediyor. Özellikle de Telegram sahibi Pavel Durov’un başlattığı kontra hareket sonucunda birçok Rus vatandaşı sokaklara çıkmış ve Telegram yasağını eleştirerek protesto etmişti.

Telegram, bilindiği üzere kripto para piyasaları için oldukça önemli bir iletişim kaynağı. Birçok firma ve yetkili bu mesajlaşma uygulaması üzerinden haberleşiyor. Siz de, Koin Bülteni’nin sahip olduğu Telegram kanalına giriş yapabilir ve hem haberleri takip edebilir hem de, kripto para yatırımcıları ile sohbet edebilirsiniz.

Ruslar Yasak Dinlemiyor: Telegram’da Rus Kripto Grupları Sayısı Rekor Kırıyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ruslar Yasak Dinlemiyor: Telegram’da Rus Kripto Grupları Sayısı Rekor Kırıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Coinbase Earn programına Türkiye de dahil edildi Analistler Brexit’in Kripto Paraların Değerini Arttıracağını Düşünmekte! Uzman görüşü: Bitcoin bu kazayı atlatır ise kriptonun Amazon’u olarak dönecek Coinmarketcap “Sahte Hacim” İddialarını Yanıtladı, Yeni Adımlar Attı Önümüzdeki aylar için Bitcoin (BTC) senaryoları Bitcoin Lightning Network’ün Kapasitesi 2 Milyon Doları Aştı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır