Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Danışmanlık ve Muhasebe Devi PwC, USD Endeksli Bir Stabil Koin Projesine Ortak Oldu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Danışmanlık ve Muhasebe Devi PwC, USD Endeksli Bir Stabil Koin Projesine Ortak Oldu
Danışmanlık ve Muhasebe Devi PwC, USD Endeksli Bir Stabil Koin Projesine Ortak OlduPwC olarak da bilinen dünyanın en büyük danışmanlık ve muhasebe firmalarından PricewaterhouseCoopers, Dolar destekli bir stabil koin projesine destek verecek.

Pazartesi günü yapılan açıklamaya göre, ünlü firma ABD dolarına endeksli yeni bir stabil koin projesi geliştirmekte olan Cred platformu ile ortaklık imzaladı. PwC ortaklık süresince Cred’in dolar destekli stabil koin projesinin ”%100 şeffaflık ve değer ispatı” yapabilmesini garanti edecek ve muhasebe hizmeti sağlayacak.

PwC’den yapılan açıklamaya göre, stabil koin proejelerinde ve onları destekleyen dolar rezervlerinde bulunan eksiklikler, bir çok potansiyel yatırımcıyı kripto para dünyasından tamamen dışarıda kalmaya zorluyor. Stabil koinlere endeksli olan dolar rezervlerini tamamiyle denetlenebilir ve şeffaf bir hale getirmek, ”kripto varlıklar için sıradaki 100 milyon kullanıcıyı sektörün içine çekecektir.”

Son dönemlerde devam eden stabil koin çılgınlığına dahil olan en güncel geleneksel finans firması PwC olsa da, daha önce hem geleneksel hem de yeni nesil finans sektöründen bir çok kurum bu trende katılmıştı. Bunların arasında teknoloji devi IBM (NYSE:IBM), risk sermayesi firması Andreessen Horowitz gibi isimlerin yanı sıra, Winklevoss ikizlerinin kripto para borsası Gemini de bulunuyor.

Özellikle 2018 yılının ortalarında endeksli olduğu dolar rezervleri konusunda çok fazla eleştirilen ve şüphe ile yaklaşılan Tether, yeni çıkan stabil koin projeleri karşısında tahtının elinden alınması tehlikesi ile karşı karşıya.

Danışmanlık ve Muhasebe Devi PwC, USD Endeksli Bir Stabil Koin Projesine Ortak Oldu isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Danışmanlık ve Muhasebe Devi PwC, USD Endeksli Bir Stabil Koin Projesine Ortak Oldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook kripto para platformu Libra Networks için İsviçre’yi tercih etti Uzmanlara sorduk, 2018 bitmeden Bitcoin rally görecek miyiz? Coinbase CEO’su: Beş Sene Sonra 1 Milyar Kişi Kripto Para Sektörünü Takip Edecek Şant Manukyan: 6800-6900’lerin kırılması Bitcoin için iyi olmayacak Çin Merkez Bankası Blockchain Ekibini Geliştiriyor Çinli Bitcoin milyoneri: Bitfinex ve Tether davası ABD için siyasi bir mesele

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır