Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Daha önce Bitcoin uçacak kaçacak diyen analistler ayı pozisyonu almaya başladı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Daha önce Bitcoin uçacak kaçacak diyen analistler ayı pozisyonu almaya başladı!
Daha önce Bitcoin uçacak kaçacak diyen analistler ayı pozisyonu almaya başladı!


Çarşamba sabahı, kripto yatırımcıları şok üstüne şok yaşadı. Bitcoin, aylardır ilk defa 5,800 doların altına düşdü. Altcoinler de haliyle Bitcoin’i takip etti. Tüm yaşanan bu düşüşler sonucunda toplam piyasa hacmi 100 milyar doların altına indi. Daha önce Bitcoin uçacak kaçacak diye tahmin yapan analistler bir bir ayı pozisyonu almaya başladı.

Bitcoin uçacak diyen analistler ayı pozisyonu aldıSon iki gün kripto piyasaları için hiç de iyi geçmedi. EOS, BCH, XLM, ETH ve XRP çift haneli düşüş kaydetti.

Bu yeni doğmuş piyasa öylesine fırtınalıydı ki XRP, ETH’nin yerini aldı ve ikincilik koltuna oturdu. Ancak bunu değer kazanarak değil daha az kayıp yaşayarak Ethereum’un önüne geçti.

Bazı analistler BTC ve Altcoinlerin geri dönüşünün muhteşem olacağını düşünse de bazı analistler ayı pozisyonu almaya başladı. Aslında, Bloomberg ile konuşan bir grup analist iyimser tablonun kaybolduğunu itiraf ettiler.

Tokyo merkezli eWarrant Japan Securities K.K.’da banalist olarak çalışan Soichiro Tsutsumi, Bloomberg’e açıklamalarda bulundu.

6,000 dolar altında her hangi bir fiyat kısa vadede BTC’yi hiç de beklemediğimiz bir noktaya sürükleyebilir. 3,000 hatta 2,000 dolar bile uzak ihtimal değil’ dedi.

Fundstrat Global Advisors’da çalışan Rob Sluymer, Tsutsumi ile tamamen aynı fikirde olduğunu söyledi. Bitcoin‘in 5,800 dolar altına düşmesi uzun dönem teknik analizleri çöpe atıyor. Konuşmalarına şöyle devam etti:

Bu hafta meydana gelen tsunami, teknik olarak çok büyük zarar verdi… Tekrar fiyatların toparlanması, aylar sürmezse de en azından haftalar süreceğini düşünüyorum.

BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, şöyle açıklamalarda bulundu:

Dip nokta konusunda herkesin farklı düşünceleri var. 5,700 doların altıdaki Bitcoin fiyatı sektörde çok büyük ayı egemenliğinin olduğuna işaret.

Haberi hazırlama sırasında son 24 saate göre Bitcoin %1,62 artış yakalayarak 5,601 dolar seviyesi üzerinden işlem görmektedir.


Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Daha önce Bitcoin uçacak kaçacak diyen analistler ayı pozisyonu almaya başladı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tom LEE “Blockchain Economy 2020” İçin Tekrar İstanbul’da! Ralli öngörüsü: Bitcoin, Ethereum, XRP ve Litecoin fiyat tahmini Facebook’un Kripto Para Projesine Onlarca Dev Firmadan Destek Çin, Blockchain Kullanarak Şartlı Tahliyedeki Hükümlüleri Takip Edecek Bitcoin madencilerinin 2019 geliri belirlendi On milyonlarca dolarlık Bitcoin sattı…

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır