Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

CryptoMonsoon 2014 ve 2018 Bitcoin Düzeltmelerinin Benzerlik ve Farklılıklarını Anlattı

Ana Sayfa » GÜNCEL » CryptoMonsoon 2014 ve 2018 Bitcoin Düzeltmelerinin Benzerlik ve Farklılıklarını Anlattı
CryptoMonsoon 2014 ve 2018 Bitcoin Düzeltmelerinin Benzerlik ve Farklılıklarını Anlattı


CryptoMonsoon 2014 ve 2018 Bitcoin düzeltmelerine dikkatleri çekti. Bitcoin’un dip görmesi üzerine yapılan spekülasyonlar artarken, belirli bir işlem aralığında güçlü bir talebi destekleyen tarihi bir fiyat hareketi ortaya çıktı.

CryptoMonsoon 2014 ve 2018 Bitcoin Düzeltmeleri Hakkında Ne Diyor?CryptoMonsoon 2014 ve 2018 Bitcoin hareketlerinin çok ilginç benzerlikler gösterdiğini söylüyor. Birçok kişi tarafından takip edilen Bitcoin ve alt koin yatırımcısı ve YouTube’da CryptoMonsoon‘ın kurucusu olan Crypto Monk, bugünlerde oluşan ve 2o14 yılındaki Bitcoin’in fiyat hareketleri arasındaki benzerlikleri twitter’da gösterdi.

2014’ten sonraki yükseliş eğiliminde, Bitcoin fiyatı, 1200 $’a kadar yükseldi. Daha sonra bu durumun fiyatların suni bir şekilde şişirilmesi ile oluşturulduğu ortaya çıktı. Bu çıkıştan sonra BTC/USD paritesi aşağı yönde düzeltme gördü ve fiyat, 220 $’a kadar geriledi. Bu hareketlenme sadece beş ay içinde oldu


BTC/USD çifti daha sonra ani ve güçlü bir düşüş eğilimi göstererek, 160 $ ile 200 $ arasında güçlü bir talep alanı oluşturdu. BTC/USD çifti, 2015 yılında 509 $’a ve 2016 yılında, bir önceki yılın en yüksek seviyesini ikiye katlayarak 1,173 $’a ulaştı.

Yükseliş eğilimi daha fazla pompalanarak devam etti ve 2017’nin sonunda, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak 19,000 $’ı aştı.

2018 Düşüş Trendi2014 ve 2017 yılları arasındaki yükseliş trendi sırasında oluşan Bitcoin talebi, binlerce blok zincir projesinin başlatılmasına yol açtı.

Dipten satın alma fırsatını kaçırdıklarına inanan kişiler, projelerin tokenleri üzerinden yükseliş pozisyonları alıyorlardı. Bitcoinleri ile yeni alt kripto paralar aldılar. Sonuç olarak, blok zincir projelerinin çoğu, çok sayıda yatırımcının Bitcoinlerini topladı. Fakat söz verdikleri gelişme ve yatırım vaatlerini yerine getirmediler. ICO‘lar, Bitcoin pazarındaki satış baskısının ardındaki en önemli oyuncular haline geldi ve sonuçta fiyatı 5,775 $ seviyesine çekti.

Crypto Monk’a göre 2018 yılındaki çöküş, Bitcoin pazarının 2014 yılında gördüğü çöküş gibiydi. Her iki durumda da, kötü niyetli aktörler pazarı çökerttiler. Fakat, işler iyiye gittiğinde, ciddi oyuncular yeni dipler etrafında güçlü bir talep yarattı.

Tarih Tekerrür Eder mi?Profesyonel yatırımcılar genellikle varlığın gelecekteki potansiyel getirisini anlamak için şirketin geçmişteki hisse senedi performansını inceler.

Teknik analistler, muhtemel destek ve direnç seviyelerinin anlaşılmasında tarihsel verileri yararlı bulurken, temel analistler, bunu varlığın değerlenmesini ve büyüme potansiyelini belirlemede önemli bir faktör olarak tanımlarlar.

Bitcoin durumunda, her döngü ciddi ve spekülatif yatırımlardan oluşan bir kabarcığı tanımlar. Her zaman yüksek bir seviyeye ulaşıldığında, spekülatif yatırımlar piyasayı ciddi yatırımların ellerine bırakır. Birçok ana akım ekonomistinin Bitcoin tahminlerinin tersine, fiyatın hiç bir zaman sıfıra düşmemesinin bir nedeni de budur.

Bitcoin, görünüşe göre başka bir kabarcık döngüsünü bitirdi. Ama bu kez, yatırımcılar öncekinden daha bilinçli ve eğitimli. Bu yıl başlatılan ICO’ların %90’ının neden yeterli para toplayamamasının nedeni de budur. Ayrıca, düzenleyici kurumlar ve kurumsal yatırımlar, Bitcoin’i öncekinden çok daha fazla kabul gören bir pazar haline getirmektedir.

Bitcoin grafikleri, en düşük fiyatlarda girmeyi bekleyen çok sayıda yatırımcı tarafından desteklenen taban yakınlarındaki yüksek talebe işaret ediyor. Bununla birlikte, daha sıkı düzenlemeler, yavaş ve istikrarlı bir rallinin ardındaki bir sonraki en önemli faktör olabilir. Bu da, bu sefer daha uzun bir süre boyunca kripto sektörüne önemli miktarda para akışını sağlayabilir.

Diğer Bitcoin (BTC) haberleri için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

CryptoMonsoon 2014 ve 2018 Bitcoin Düzeltmelerinin Benzerlik ve Farklılıklarını Anlattı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Yatırımcısı Tulsi Gabbard ABD Başkanlığına Aday Oldu Venezuela’nın Kripto Para Birimi Petro’nun Gerçek Olduğuna Dair Yeni Kanıtlar Ortaya Çıktı! Lüksemburg’da “Blockchain Bazlı Hisse” Dönemi Yasal Olarak Başladı Token Startup Firması Securitize, Coinbase’in de Aralarında Olduğu Yatırımcılardan 13 Milyon Dolarlık Fon Topladı! Antik Çağda Demir, Internet Çağında Kripto Para SEC Bitcoin ETFleri için zaman kazanmaya çalışıyor – Son tarih Şubat 2019 mu?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır