Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Crypto.com’dan Yeni Adım: Kripto Para-İtibari Para Dönüşümünü Sağlayan Yüz Bin Kart Dağıtılıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Crypto.com’dan Yeni Adım: Kripto Para-İtibari Para Dönüşümünü Sağlayan Yüz Bin Kart Dağıtılıyor
Crypto.com’dan Yeni Adım: Kripto Para-İtibari Para Dönüşümünü Sağlayan Yüz Bin Kart Dağıtılıyor

© Reuters.  © Reuters.

Blockchain startuplarından olan Crypto.com, Hong Kong’da binlerce kripto para Visa (NYSE:V) kartı üretmek için başvuruda bulundu.

100 Bin Visa Kartı

Hong Kong merkezli şirketlerden olan Crypto.com, önümüzdeki iki ay içerisinde Dünya genelindeki müşterilerine 100 binden fazla kart dağıtıyor olacak.

Singapur Merkez Bankası’ndan gerekli izinleri almayı başaran Crypto.com, kart dağıtımına ilk olarak Singapur’da başlayacak. Şirketin dağıttığı kartlar kullanıcı cüzdanlarına entegre edilebilecek. Şirketin kartları kripto para olarak Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Monaco Coin, Binance Coin gibi koinleri, itibari para olarak ise USD, SGD ve HKD gibi paraları destekliyor olacak.

Crypto.com’un CEO’su olan Kris Marszalek, Almanya’daki Wirecard Bank ile ortaklaşa üretilen bu kartların kullanıcılara güvenli ve kolay bir şekilde işlem yapma imkanı sunacağını söylüyor:

“Kripto para sahipleri için elinizdeki kripto parayı kolaylıkla itibari paraya çevirebiliyor olmak çok önemli bir özellik. Kripto paralarının hepsi kripto paradan-itibari paraya yapılan dönüşümleri desteklemiyor ve borsalardaki cüzdanlarınızda dijital varlığınız olsa bile para çekim süreci epey karmaşık olabiliyor. Ürünümüzün gerçek bir sorunu çözdüğüne inanıyoruz.”

Şirket ayırca Hong Kong ve Singapur gibi bölgelerde resmi bir kredi kurumu olarak faaliyet göstermeye de çalışıyor. Şirket eğer gerekli izinleri alabilirse vatandaşlara Bitcoin ve Monaco Coin üzerinden kredi verebilecek.

Marszalek’e göre günümüz bankaları pek etik sayılamayacak şekillerde iş yapıyorlar ve bunun bir an önce değişmesi gerekiyor. Marszalek, bankaların insanlara çok fazla faiz dayattığını ve insanların aldıkları kredileri ödeyemez hale geldiklerini söylüyor. Crypto.com, kredi kurumu olarak faaliyet göstermek ve insanlara daha esnek seçenekler sunmak istiyor.

The post Crypto.com’dan Yeni Adım: Kripto Para-İtibari Para Dönüşümünü Sağlayan Yüz Bin Kart Dağıtılıyor appeared first on Koin Bülteni.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Crypto.com’dan Yeni Adım: Kripto Para-İtibari Para Dönüşümünü Sağlayan Yüz Bin Kart Dağıtılıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Başkanlık Adayı John McAfee, ABD’den Kaçtı! Nestle: IBM Food Trust Blockchain Ağı, 2019 Yılında Daha Fazla Genişleyecek Ethereum Ters Köşe Yaptı – Ethereum Fiyatı Ne Kadar Oldu? Türkiye’in İlk Bitcoin Cinayetinde, Mahkeme Cezaları Belirledi! Binance Launchpad’den Bir Yeni Proje Daha: Matic Token Satışı Yapılacak, Satış Modeli Güncellendi CFTC Başkanı Giancarlo: Kurumsal Yatırımcılar Kripto Para Piyasalarının Olgunlaşmasına Destek Vercek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır