Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Cory Johnson: XRP, Bitcoin ve Ethereum’dan Daha Az Enerji Harcıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Cory Johnson: XRP, Bitcoin ve Ethereum’dan Daha Az Enerji Harcıyor
Cory Johnson: XRP, Bitcoin ve Ethereum’dan Daha Az Enerji HarcıyorDünyanın neredeyse her sektörü daha temiz enerji kullanmak ve doğaya daha az zarar vermek için yavaş yavaş daha çevreci seçenekler kullanmaya başlıyor. Kripto para sektörü de özellikle madencilik konusunda dünyanın ciddi anlamda elektrik ve enerji harcayan sektörlerinden birisi. Blockchain tabanlı havale firması Ripple’ın piyasa stratejisti Cory Johnson da, son zamanlarda bu konuya sıklıkla değinmeye başladı.

Cory, kendi Twitter hesabından attığı bir tweet ile XRP, Ethereum ve Bitcoin kripto para birimlerini enerji tüketimi bakımından karşılaştırdı.Coinmarketcap verilerine göre ilk üç arasında bulunan üç kripto para biriminin enerji tüketimi farkları ise bir hayli fazla.

Cory attığı tweet ile XRP’nin 0.001 TWh harcarken, Ethereum ve Bitcoin’in sırasıyla 19.62 TWh ve 68.81 TWh gibi inanılmaz rakamlara çıktığını vurguladı. Bitcoin’in kullandığı enerji (eğer veriler doğru ise,) Çek Cumhuriyetinin kullandığı enerji ile neredeyse aynı.

Son zamanlarda kripto para birimlerinin ve madencilerin kullandıkları enerji konusunda çok fazla araştırma yapılmaktave Resilient Energy and Power Systems isimli kurumun araştırmacısı Kelly-Pitou da bu araştırmalardan birisini yapıp, her yeni teknolojinin bu tarz enerji tüketimleri olacağını ve bunun doğal bir süreç olduğunu ifade etmişti.

I’ll say it again: this matters. #XRPTheStandard pic.twitter.com/3BdIzuIQd3

— Cory Johnson (@CoryTV) 2 Kasım 2018

Litecoin’in kurucusu Charlie Lee de geçtiğimiz günlerde Litecoin’in, Bitcoin’e kıyasla çok daha az enerji tükettiğini ve bunun diğer kripto para birimlerine de örnek olması gerektiğini vuruglamıştı.

Cory Johnson: XRP, Bitcoin ve Ethereum’dan Daha Az Enerji Harcıyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Cory Johnson: XRP, Bitcoin ve Ethereum’dan Daha Az Enerji Harcıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Sihirbazı, Tutuklandı Tom Lee’den Yeni Açıklamalar: Ayı Piyasası Bitti Hong Kong Kripto Para Düzenlemelerini Sıkılaştırıyor Changpeng Zhao: Firefox Kullanmayın EOS’un başı yine dertte! Yatırımlarınızı güvence altına almaya çalışın! IMF ve Dünya Bankası’ndan Yeni Sanal Para

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır