Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Abu Dabi’deki Düzenleyiciden Çağrı: Kripto Paralara Uluslararası Düzenleme Gerekiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Abu Dabi’deki Düzenleyiciden Çağrı: Kripto Paralara Uluslararası Düzenleme Gerekiyor
Abu Dabi’deki Düzenleyiciden Çağrı: Kripto Paralara Uluslararası Düzenleme Gerekiyor

2/2


2/2


Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de bulunan finans otoritesi, kripto para düzenlemeleri hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Abu Dabi Küresel Piyasaları Finansal Hizmetleri Düzenleme Otoirtesi’nin (ADGM) yöneticisi olan Richard Teng, kripto paraların ‘uluslararası’ bir işbirliğiyle düzenlenmeleri gerektiğini düşünüyor.

Richard Teng’e göre kripto para sektöründe yaşanan hırsızlık olayları, sektörün genel olarak olumsuz bir şekilde algılanmasına yol açıyor. Kripto para sektörünün “düzgün bir şekilde düzenlenmesi gerektiğini, aksi takdirde finansal suçların” gün yüzüne çıkacağını belirten Teng, şöyle ekledi:

“Ne zaman bir koin çalınsa veya kaybolsa o koine duyulan güven yok oluyor.”

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki yetkililer kripto para sektörünü özellikle son birkaç aydır çok daha yakından takip etmeye başladılar ve yetkililerin bu konuyla ilgili çeşitli açıklamalar yaptıklarını görebiliyoruz.

Bundan birkaç gün önce paylaştığımız yazıda Birleşik Arap Emirlikleri’nin ICO’larla ilgili bazı yasal çalışmalar yürütmeye başlattıklarını belirtmiştik.


İlgili haber:
Birleşik Arap Emirlikleri, ICO’ları Senet Olarak Görecek

Bundan iki gün önce yayınladığımız haberde de Dubai’deki bir emniyet amirinin kripto paralar hakkında yaptığı yorumları paylaşmıştık. Dubai’deki emniyet amiri kripto paraların çok kısa bir süre içerisinde itibari paraların “yerini alacağını” söyledi.

ADGM’ye baktığımızdaysa kuruluşun kripto para sektörünü uzun süredir araştırdığını görüyoruz. Hatta ADGM geçtiğimiz yıl sektörle ilgili bir kılavuz yayınlamıştı. Teng, bu kılavuz yayınlandıktan sonra ADGM ile bazı uluslararası hükümetler arasında çeşitli görüşmeler düzenlendiğini belirtti. Teng:

“Diğer ülkelerin düzenleyicileriyle de paylaştığımız kapsamlı politikamızın kripto para sektöründeki riskleri ortadan kaldırabileceğine ve kripto paraları daha güvenli hale getirebileceğine inanıyoruz.”

Abu Dabi’deki Düzenleyiciden Çağrı: Kripto Paralara Uluslararası Düzenleme Gerekiyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Abu Dabi’deki Düzenleyiciden Çağrı: Kripto Paralara Uluslararası Düzenleme Gerekiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’in Geleceği Ne Olacak? İşte CEO Tahminleri… CNBC’de İlginç Açıklama: Evi Arabayı Hatta Çocuğunuzu Satın, Litecoin Alın! Bitcoin, Satışlar Sürerken %10 Üzerinde Kayıp Yaşadı; Şimdi 10.000$ Altında Biraz da Gülelim – Dünyanın En Büyük Sahtekarı ”Bitcoin Aldatmaca” Dedi Litecoin kurucusu: Bitcoin yarılanması, kendini gerçekleştiren kehanete dönüşecek Bitcoin, Ethereum ve Cardano fiyat görünümü

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır