Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çöküşe Sebep Olan Bitcoin Cash Fork Tokenleri Dağıtılmaya Başladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çöküşe Sebep Olan Bitcoin Cash Fork Tokenleri Dağıtılmaya Başladı
Çöküşe Sebep Olan Bitcoin Cash Fork Tokenleri Dağıtılmaya Başladı

© Reuters.  © Reuters.

Haftalardır konuşulan Bitcoin Cash Hard-forku dün başladı. Blockchain zincirinin ayrılmasının sonucu olarak ortaya çıkan Bitcoin Cash fork tokenleri önde gelen Borsalarda erişime açıldı.

Bitcoin Cash Tokenleri BorsalardaBCH Hard-forku başlangıçta ağı güncelleme amacı ile tasarlanmıştı. Ancak uzun standartlı tasarlanan Bitcoin ABC versiyonu kendisini zorlu bir ağda buldu. Aynı zamanda madencilerin desteğini almış olan Bitcoin SV tokeni ile bir rekabete girecek.

Perşembe günü saat 18:00 UTC’de ile başlayan hard-fork etkinliği esnasında her iki ağın da yeni bloklar üretmeye başladığı kripto meraklıları tarafından görüldü. Hard-forkta Bitcoin ABC, Coin Dance verilerine göre SV’den 34 blok ve % 59 hashrate oranıyla yarışı önde götürüyordu.

Bugün Binance tarafından yapılan duyuruda tüm kullanıcıların, hard-forkun sonucu olarak ortaya çıkan ve Bitcoin Cash yazılımının sürümleri olan BCH ABC ve BCH SV tokenlerini alabildiklerini belirtti. Binance, tokenlerin 15 Kasım, 16:40 (UTC) ‘da alınan tüm BCH snapshot’larına dayanarak 1 BCH = 1 BCH ABC ve 1 BCH = 1 BCH SV oranına göre tahsis edildiğini duyurdu.

Binance, yeni çiftler – BCH ABC / BTC, BCH ABC / USDT, BCH SV / BTC ve BCH SV / USDT – ilgili işlemlerin bugün saat 08: 00′ itibari ile başladığını da duyurdu. Ancak, yeni Blockchain sisteminin ve cüzdanların “kullanılabilir ve istikrarlı” olduğu teyit edilene kadar yeni tokenlere para yatırma ve çekme işlemleri bir süre daha beklemede kalacak.

Para Yatırma ve Çekme İşlemleri Şuan AskıdaBinance’den başka Bitfinex ve Poloniex borsaları da yeni kripto para birimlerine geçişi tamamladıklarını duyurdular. Bitfinex, twitter hesabından yapılan açıklamada şu açıklamaları takipçileri ile paylaştı:

“BAB ve BSV tokenleri Bitfinex kullanıcılarına başarıyla tanımlandı. Ayrıca BCH işlemleri de aktif edildi. Hard-fork tamamlanana kadar BCH sembolü atanmayacaktır. ”

Aynı şekilde Poloniex tarafından Twitter’da yapılan açıklama şu ifadelere yer verildi:

“Tüm BCH tokenlerini BCHABC ve BCHSV’ye dönüştürmeyi bitirdik. BCH borsası şu anda tamamıyla devre dışı bırakıldı. BCHABC / BTC, BCHSV / BTC, BCHABC / USDC ve BCHSV / USDC piyasası, para yatırma ve çekme işlemleri dışında kullanılabilir durumda.”

Kripto para birimi veri sağlayıcısı CoinMarketCap de Bitcoin Cash fork tokenleri BCH SV ve BCH ABC’yi kendi internet sayfasında sıralamaya başladı. Şu anda her iki tokenin de fiyatını sırasıyla 109 $ ve 293 $ olarak gösteriyor. Eski kripto para BCH’yi de 405 $ ‘dan listeliyor.

Eğer bu erken aşamada CoinMarketCap verileri doğruysa, SV’nin günlük bazda yüzde 23 düştüğünü ve ABC’nin yüzde 1,2 oranında değer kazandığını söyleyebiliriz.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çöküşe Sebep Olan Bitcoin Cash Fork Tokenleri Dağıtılmaya Başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ABD ve Çin’in Küresel Üstünlük Mücadelesinde Bitcoin ve Ripple Karşı Karşıya… Kılıçlar Bileniyor Bitcoin, ETH, XRP İvmelendi; Bu Altcoin ise Yüzde 80 Sıçradı! 6 Uzmandan Bitcoin Fiyat Tahminleri Kripto Para Borsası Coinbase, 2018 Yılı Hedefine Ulaşabilecek Mi? Dev Bitcoin Borsası “Coinbase” Kılığına Bürünen Dolandırıcılara Dikkat Facebook Libra İçin Ödeme Sistemi Lisansı İstiyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır