Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Cointext’ten Türk ve Arjantinli Kripto Kullanıcılarına Müthiş Kolaylık!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Cointext’ten Türk ve Arjantinli Kripto Kullanıcılarına Müthiş Kolaylık!
Cointext’ten Türk ve Arjantinli Kripto Kullanıcılarına Müthiş Kolaylık!

© Reuters.  © Reuters.

Cointext’ten Türk ve Arjantinli kripto meraklılarına oldukça pratik çözümler geliyor. Hizmet, Bitcoin Cash işlemlerini SMS ile ülkemizde ve Arjatin’de kullanıma açmış bulunmakta. Bu şüphesiz Türk kripto meraklılarına müthiş kolaylık sağlayacak.

Cointext’ten Türk ve Arjantinli Kripto Kullanıcılarına MüjdeCointext.io, internete ya da herhangi bir password’a gerek kalmadan Bitcoin Cash işlemlerini SMS ile gerçekleşmesine olanak sağlayan kripto para tabanlı bir hizmettir. Bu servis sayesinde herhangi bir telefona hatta eski takoz dediğimiz şuan muhtemelen ailemizin büyüklerin kullandığı telefonlarla bile BCH göndermek mümkün hale geliyor. Telefonunuz SMS aldığı ve gönderebildiği sürece bu servisten yararlanabilirsiniz!

Cointext’n kurucusu ve CTO’su Vin Armani, kripto parının farklı kullanım yollarını sağlamaktan memnuniyet duyfuklarını belirtti. Vin Cointex’in piyasaya çıkmadan önce mevcut durumu hatırlattı:

Bir arkadaşınıza kripto gönderebilmek için bir kaç yol vardır. Ya yazılım ve donanım cüzdanlarızdan işleminizi gerçekleştirecektiniz ya da herhangi bir kripto borsalarına girerek platform üzerinden gönderi işleminizi gerekleştirebilecektiniz. Ama tüm seçeneklerde de ortak bir nokta var: İnternet! Olmazsa olmaz!

SMS seçeneği ile internet gereksimi ortadan kalkıyor. Kullanıcılar, Cointext ile tüm hesabını kontrol edebilir ve kripto paranın ruhu olan P2P yani karşı karşıya işlemi gerçekleştirebilir.

Aynı zamanda, günderilen mevla döviz yada tl cinsinden de karşı tarafta net değeri ile gerçekleştirilebilir. Tüm yapmanız gereken $1 *telefon numarası* girmek. ( $1 *05322332332*) gibi! Tüm işlemler 2FA authenticator kodunuzu girer girmez Bitcoin Cash blokchain’ine kaydedilir.

Peki Cointext cüzdanını nasıl oluşturacağız?Çok kolay, sadece şu an size önereceğim adımları izleyin hepsi bu! Cointext oluşturabilmek için 0-850-540-0651 nolu telefona BASLA yazarak SMS atıyorsunuz. Tüm zorluğu bu kadar!

Arjantin ile ülkemizde kripto paraları SMS ile gönderimin başlatılmasının belli başlı sebepleri var. Her ne kadar hükümet çevrelerinden ‘kriz yok’ açıklamaları gelse de A’dan Z’ye tüm ürünlere minimum %50 zam gelmiş durumda. Bu durumun litaretürdeki karşılığı hiper enflasyon!

Hiper enflasyonun vurduğu ülkelerde kripto paralara karşı artan bir ilgi olduğunu görüyoruz. Zayıf ekonomi ve hiper enflasyon, kripto paraların toplumsal kabülü için bir nevi motor görevi görecek.

Ayrıca, ekonomik yaptırımlar ve ticaret savaşları özellikle ekonomisi zayıf ülkeler için önemli faktörlerdir. Son zamanları hiper enflasyon ile karşılaşan ülkeler sırasıyla Venezuela, Arjantin, İran, Brezilya, Peru ve maalesef Türkiye!

Daha spesifik olarak, 2018’de bolivar ve peso’dan sonra dolar karşısında en çok değer kaybeden paralardan biri de Türk lirasıdır! Bugünkü kurdan hesap edersek, Peso dolar karşısında %60 değer kaybederken lira %40 değer kaybetmiştir!

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Cointext’ten Türk ve Arjantinli Kripto Kullanıcılarına Müthiş Kolaylık! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

HitBTC ve Bitcoin Private geliştiricileri arasındaki anlaşmazlık BTCP’ye baskı yapıyor İngiltere Merkez Bankası: Libra Finansal Sorunlara Çözüm Olabilir JPMorgan’ın Kullanacağı Kripto Para Modeli, Başka Banka Tarafından ‘Zaten’ Kullanılmakta! DX.Exchange Kripto Para Platformu Aslında ‘Sahte’ Mi? Platformun Şüpheli Bir Firma İle Bağı Tespit Edildi! Yarılanma Sonrası Litecoin Fiyatı Ne Olur? Sıcak Gelişme: LedgerX, fiziksel Bitcoin vadeli işlemleri için henüz onay alamamış

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır