Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Coinmarketcap’de Yeni Rekor! Veriler İnanılmaz!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Coinmarketcap’de Yeni Rekor! Veriler İnanılmaz!
Coinmarketcap’de Yeni Rekor! Veriler İnanılmaz!

© Reuters.  © Reuters.

Coinmarketcap’de yeni rekor borsada listelenen kripto para sayısının artışıyla geldi. Kripto para dünyasının lider veri sağlayıcısı borsası Coinmarketcap 2013’de faaliyete geçmişti. Borsa, şu an Labh Coin (LABH)’nin de eklenmesiyle 2.000 civarında coini listeliyor ki, bu şu ana kadar gerçekleşen en büyük sayı.

Coinmarketcap’de Yeni Rekor Sayı!Coinmarketcap’de yeni rekor 3 Ekim’de listelenen coin sayısının 2.112’yi geçmesiyle gerçekleşti. Veriler Alexa’dan.Alexa verilerine göre 2013’de 66 varlık ile başlayan CoinMarketCap, kripto para sayısını % 3000 arttırdı.

Coinmarketcap ile igili bilgi almak için tıklayınız

Şu anki rakamlara göre site her yıl yaklaşık 422 yeni kripto parayı bünyesine kattı. Bu da yaklaşık haftada 8 kripto para yapıyor. Belki bu çok şaşırtıcı gelebilir ama aslında hiç de öyle değil.

Coinmarketcap kurucusu Brandon Chez, Coindesk’e bu konuda bir açıklama yaptı ve şöyle söyledi:

“Kripto para dünyasının geleceğine bel bağlamış onlarca topluluk varken, kripto paraların yok olmayacağı belli bir şeydi. Ilk başta bu sayıya ulaşacağımızı hayal etmiştim esasen ama yine de gerçekleştiğini görmek muhteşem”

Peki Bu Durum Ne anlama Geliyor?Chez’ e göre, hali hazırda sunulan seçeneklerin değerlerin güvenli bir şekilde temsili için yetersiz kaldığının bir göstergesi.

“Bu kripto paraların ve ilgili teknolojilerin sivrildiği bir ortam. Tabii ki bu ortamdan kripto endüstrisi mutlaka yararlanacaktır”

Bir çokları piyasanın 2018 yılındaki, düşüşünün bu kadar çok kripto para olmasının da bir sonucu olabileceğini düşünüyor. Chez zaten durumun bu olduğunu söylüyor çünkü nedeni ona göre tükenmişlik.

“Bence sektör, bu ayı piyasasında bu kadar çok kripto para yaratılmasından dolayı bir tükenmişlik içinde. Özellikle de ICO etkisinin kaybolmasından bu yana”

Ama yinede kripto para piyasası çoğu zaman iyileşmeler göstermedi değil. Chez de sektörden umudunu kesmiş değil. 2019’da yeni projeler üzerinde bir boğa etkisi görebileceğimizden bahsediyor.

Piyasa DeğeriSitenin, tüm kripto paraların toplam piyasa kapitalizasyonunda öne çıkan metriklerinden birinde meydana gelen artış, tabii ki, yaratılan varlık sayısından daha etkileyici bir gerçek.

Coinmarketcap tarihsel verilerine bakarsak, 28 Nisan 2018 de listelenen varlığın toplam piyasa kapitalizasyonu (ilk ay itibariyle) 1.6 milyar gibi bir rakam.

Bu gün aynı rakam 200 milyar dolar civarında. 2013 den bu yana % 13.000 artış demek bu. Tüm zamanların en büyüğü olarak artış geçen Ocak ayında % 55.000 olarak kayda geçmiş.

Coinmarketcap aslında her varlığı listelemiyor. O nedenle bazı rakip siteler farklı listelerlerle veri sağlayabiliyorlar. Mesela , CoinGecko 3000 civarında kripto para listelemiş, yazı hazırlandığı sırada ise sayı 2982.

Coinmarketcap ‘in sık sorulan sorular sayfasındaki açıklamalara göre her listeleme belirli şartlara göre. Her varlığın “bir borsada yer alan her kripto para yada tokenin son 24 saatlik işlem hacmini gösteren ve işlem fiyatını veren bir API raporu olmalı”

Ayrıca her birinin en az bir desteklenen borsada sıfır olmayan bir işlem hacmi olmalı ki böylece piyasa değer sıralaması ve fiyat belirlenebilsin. Kesin bir dolaşım rakamı da gerekiyor.

Listeleme şartları aynı kalsa da, Chez, her yıl listelenen kripto paralarda farklı içerikler belirlendiğini söylüyor. Geçmiş yıllara göre hangi tip varlıkların bu yıl daha çok listelendiği sorulunca Chez şu cevabı veriyor: 2018 güvenlik tokenlerinin listelendiği yıl.

Kaynak

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Coinmarketcap’de Yeni Rekor! Veriler İnanılmaz! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Litecoin Vakfı kasasını faize verdi Bitcoin yıl sonu tahminleri artıyor: Analistler tahminlerini olumlu yönde güncelliyor Circle CEO’su: Dolara Alternatif Renminbi Olabilir Bitfinex, Merkezsiz Ethfinex Borsası Platformunu Başlattı! Bitcoin’in popüler indikatörü 374 bin doları gösteriyor Bitcoin, Ralli İvme Kaybederken Kripto Satışları Arasında Geriledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır