Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Coinmarketcap Yeni Değerlendirme Ölçeği Ekledi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Coinmarketcap Yeni Değerlendirme Ölçeği Ekledi
Coinmarketcap Yeni Değerlendirme Ölçeği Ekledi

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para piyasası veri platformu CoinMarketCap temellerini ölçmek için kendi sitesine yeni bir metrik kripto para grafiği eklediğini açıkladı.

Yeni derecelendirme sistemi, Temel Kripto Varlık Puanı ( FCAS ) olarak adlandırılır ve kullanıcı etkinliği, geliştirici davranışı ve pazarın olgunluğunu göz önünde bulundurarak kripto para birimi projelerini “sağlık” olarak ölçer. Temel olarak, hizmet bir projenin büyümesi ve gelişmesi hakkında fikir verir:

“Ham blok zinciri verilerini ilgili projeler arasında alıyor ve bunları dahili olarak ayrıştırıyoruz. Ham veri öğelerini temizledikten, analiz ettikten ve yeniden yarattıktan sonra, onları yatırımcıları bilgilendirmek için çeşitli kaynaklardan toplanan pazar verileriyle birleştiririz.”

Kullanıcı etkinliği, belirli bir kripto para biriminin tüm müşteri davranışlarını dikkate alır ve proje kullanımı ve ağ etkinliği faktörlerini içerir. Puan, kullanıcıların, takasların, sözleşmelerin ve diğer katılımcı türlerinin sayısını belirlemek için belirli bir blok zincirindeki etkinliği analiz ederek ve cüzdan adreslerini etiketleyerek hesaplanır.

Geliştirici davranışı, bir geliştirme topluluğunun belirli bir blok zinciri veya projedeki etkinlik düzeyini ve verimliliğini gösterir ve kod değişiklikleri, kod iyileştirmeleri ve topluluğun katılımı gibi faktörleri içerir. Kriter, geleneksel geliştirici ölçümleri ve topluluk etkinliği arasındaki ilişkileri daha fazla araştırmak için 30 değişken veriyi takip eder ve bunu analiz ederek sonucunu ortaya çıkarmaktadır.

Son kriter, piyasa vadesi, risk ve para arz faktörlerinden kaynaklanmaktadır. Genel olarak, metrik bir kripto varlığının piyasa riski değerlendirmelerini ve izlenen her kripto para biriminin para arzı istikrarının bir analizini birleştirerek çeşitli piyasa senaryolarında tutarlı getiri sağlama olasılığını temsil eder. Ne kadar getiri sağlayabileceğine bağlı olarak olumlu olarak puan alabilir veya olumsuz olarak puan alabilir.

Proje, önde gelen Amerikan kripto para birimi borsası Coinbase, inkübatör ve risk sermayesi şirketi Digital Currency Group ve Silikon Vadisi merkezli risk sermayesi şirketi True Ventures gibi sektörel oyuncular tarafından desteklenmektedir.

Basında, 1–1000 sağlık puanı ölçeği, önde gelen kripto para birimi Bitcoin’in ( BTC ), 909 sağlık puanı olan Ethereum’un ( ETH ) arkasında 885’lik bir sağlığı olduğunu gösteriyor. Pazar kapitalizasyonundan üçüncü en büyük madeni kripto parası olan Ripple ( XRP ), basın zamanında sağlık ölçeğindeki 751 puana sahip.

Coinmarketcap Yeni Değerlendirme Ölçeği Ekledi adlı makale ilk olarak Bitcoinsistemi.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Coinmarketcap Yeni Değerlendirme Ölçeği Ekledi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tether’ın Çöküşü Bitcoin’e Ne Kazandıracak? Ethereum’da şaşkınlık yaratan durum: 87,000 dolarlık işlem ücreti Bitcoin ve kriptolar için SWIFT’e benzer ağ geliyor! Son Dakika: ZCASH Coinbase Borsasında Listelendi Bitcoin ve altın birlikte hareket etmeye başladı Bitcoin ve Kripto Para Dünyasının Merakla Beklediği tZERO Devrede

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır