Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Coinmarketcap Platformuna Yeni Bir Derecelendirme Sistemi Geldi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Coinmarketcap Platformuna Yeni Bir Derecelendirme Sistemi Geldi
Coinmarketcap Platformuna Yeni Bir Derecelendirme Sistemi Geldi

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para sektörünün en bilindik platformlarından biri olan Coinmarketcap, kullanıcılar için yeni bir derecelendirme sistemi hazırladı. Kullanıcılar bu yeni sistem sayesinde pek çok kripto para projesinin performansını değerlendirebiliyorlar.

Temel Kripto Varlık Puanı (FCAS) adıyla yayınlanan bu yeni derecelendirme sistemi; kripto para projelerini kullanıcı hareketliliği, geliştirici hareketliliği, piyasa olgunluğu gibi çeşitli unsurları göz önünde barındırarak puanlıyor. Diyebiliriz ki bu sistem basitçe belli başlı kripto para projelerinin gelişim durumuna ilişkin bilgi veriyor. Coinmarketcap konu hakkında şu açıklamayı yayınladı:

“İlgili projelere ilişkin Blockchain verilerini alıyor ve bunları bir araya getiriyoruz. Bu verileri temize çektikten, analiz ettikten ve ham veri unsurlarını toparladıktan sonra bunları çeşitli kaynaklardan aldığımız piyasa verileriyle birleştiriyor ve buna göre bilgi veriyoruz.”

Coinmarketcap, bir projeyi değerlendirmek için o projedeki kullanıcı hareketliliklerini göz önünde bulunduracak. Yani bu süreç boyunca cüzdan adresleri, alım-satım işlemleri, sözleşmeler gibi pek çok farklı veri incelenecek ve ağdaki toplam kullanıcı sayısı bulunacak.

İncelenecek bir diğer şey ise geliştirici hareketliliği olacak. Bu süreç boyunca ağdaki kod değişimleri, güncellemeler gibi şeyler göz önünde bulundurulacak.

Değerlendirilecek bir diğer şey ise piyasa olgunluğu olarak gösteriliyor. Coinmarketcap bu doğrultuda piyasadaki çeşitli unsurları inceleyecek, hesaplayacak ve bu doğrultuda bir piyasa raporu çıkartacak. Daha sonra ilgili kripto para projeleri, bu piyasa raporu doğrultusunda değerlendirilecek ve projenin piyasadaki rolü raporlanacak.

Coinmarketcap Platformuna Yeni Bir Derecelendirme Sistemi Geldi isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Coinmarketcap Platformuna Yeni Bir Derecelendirme Sistemi Geldi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Coinbase Kripto Para Borsasını, XRP’yi Listelemekten Alıkoyan Sebep Ne? Bloomberg analistlerinden yeni Bitcoin ve piyasa tahmini geldi Citi Bank, Kripto Para Projesini İptal Etti Teksas Eyaleti Sabitkoinleri ‘Para’ Olarak Sınıflandırmayı Düşünüyor Binance’den Çin Araştırması Porno İzlediği İddiasıyla 84 Yaşındaki Kadına Bitcoin Şantajı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır