Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

CoinDash ICO Hacker, 10 Milyon Dolar Hırsızlık Yaptı

Ana Sayfa » ALTCOİNLER » CoinDash ICO Hacker, 10 Milyon Dolar Hırsızlık Yaptı
CoinDash ICO Hacker, 10 Milyon Dolar Hırsızlık Yaptı

Birkaç potansiyeli bulunan yatırımcı, dün CoinDash adlı bir yeni şirketinin açtığı ilk madeni para teklifinde (ICO) ele geçirilen bir ethereum adresine eter göndererek yanlışlıkla toplam 10 milyon dolara kadar hırsızlık yaptı.

17 Temmuz’da yaptığı bildiri üzerine, 7 milyon dolarlık bir miktar ICO projesinin sözleşme adresini değiştiren bir hacker tarafından çalındı. CoinDash bugün güncellenmiş bir açıklamada, 2.000 yatırımcının, açık satış başladığında sahte adrese toplam 37.000 eter gönderdiğini söyleniyor.

Saldırı ortaya çıktıktan hemen sonra sadece az sayıda işlem görüldü, bir yatırımcı sahte adrese 50 eter gönderdi, Etherscan.io’ya göre. Geçtiğimiz günlerde şifreleme piyasasındaki toparlanmanın etkisiyle, gazetede yayınlanan habere göre, toplamda yaklaşık 43.500 eter adrese gönderildi ve bu miktar 10.3 milyon dolardan biraz daha az bir para. CoinDash, ihlalin nasıl gerçekleştiğini henüz açıklamak zorunda değilken, diğerleri konunun nedenini spekülasyona bağlıyor.

Örneğin, Çin’in madencilik havuzu COO’su Wu Guanggeng, Weibo’da, ihlalin aslında alan adı sunucusu sağlayıcısı yoluyla yapılabileceği fikrini ileri sürdü. CoinDesk tarafından iletildiğinde Wu, bilgi kaynağı olarak aboneler için kriptokrasi haberi yayınlayan WeChat resmi bir hesap olduğunu belirtti. Sosyal mesajlaşma hesabından bir mesaj, sahte bir iletişim adresi kullanırken, CoinDash destek personelinin bilgisayar korsanının CoinDash.io’ya neredeyse aynı web sitesini ilk kez kopyaladığını iddia etti.

CoinDash, web sitesinin kapanmasının kesim süresini onaylamadı. Bununla birlikte, şirket, 17 Temmuz sabahı EST saat 10: 39’da, simge satışının bittiğini ve yatırımcılardan “herhangi bir adrese herhangi bir ETH” göndermemesini istediğini tweet atarak belirtti.

Bunu, saat 12.47’de başka bir tweet ile devam ettirdi. İfadesine bağlanan ve kısa bir süre sonra etkilenenlerin bir forma işaret ettikten sonra. Şimdiye kadar sahte sözleşme adresi herhangi bir giden işlem yapmadı.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

CoinDash ICO Hacker, 10 Milyon Dolar Hırsızlık Yaptı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Tatil Öncesi Düşüşünden Sonra İkinci İyileşme Gününde Bitcoin bu sağlam yükselişini sürdürebilecek mi? 4 büyük neden yükselişi devam ettirebilir Huobi Kripto Para Borsası 2018 Yılında Yüzde 100 Ticari Hacim Artışı Yaşadı! Bayram Bitcoin İçin Kötü Geçiyor Amerika’daki Emeklilerin Yüzde 3’ü BTC Yatırımı Yapmış Libra’yı Beklerken: Walmart’ın Kripto Parası Düzenleyicilerden Onay Alabilir!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır