Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Coincheck, Yeniden Açılma Konusunda Kararsız

Ana Sayfa » GÜNCEL » Coincheck, Yeniden Açılma Konusunda Kararsız
Coincheck, Yeniden Açılma Konusunda Kararsız

2/2


2/2


Sosyal medyadaki çeşitli kaynaklara göre, Japonya merkezli Coincheck borsasının yeniden açılıp açılmama ile ilgili ciddi endişeleri olduğu kaydedildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan MineCC isimli Japon kripto para madencisi ve analisti, Coincheck başkanı Oki Matsumuto’nun şu ifadeleri kullandığını iddia etti:

”Şu anda yeniden açılıp açılmama konusunda net bir karar almadık ve bundan emin değiliz.”

Bundan yaklaşık dokuz ay kadar önce, kripto para piyasaları tarihindeki en büyük hack saldırısına maruz kalan Coincheck, 500 milyon dolarlık NEM koinini platformdan çaldırmıştı. Olayın ardından tüm müşterilerin zararını karşılamayı başaramayan borsa, daha sonra Tokyo borsalarında da işlem gören dev Japon firması Monex tarafından yaklaşık 33 milyon dolara satın alınmış ve rehabilitasyon sürecine girmişti.

Daha sonra konuyla ilgili Japonya Finansal Hizmetler Servisi (FSA) bir inceleme başlatmış ve tüm Japon borsalarının belirli donanımsal özelliklere sahip olmaları gerektiğini belirtmişti. Coincheck de, bu esnada borsanın güvenlik kıstaslarını arttırmaya odaklanmıştı. Borsada, bir süredir sadece kripto para satışı yapılıyordu ve bu durumdan ötürü de, borsanın gelirlerinde ciddi bir azalma yaşandı ve borsa ciddi bir zarar etti.


İlgili haber:
Kripto Para Borsası Coincheck, Üçüncü Çeyrekte 5 Milyon Doların Üzerinde Zarar Etti

Her ne kadar son dönemde yeniden yatırma ve çekme işlemleri aktif hale getirilmeye başlandıysa da, yaşanan hack olayının ardından FSA’nın lisansını iptal ettiği borsaya yeniden lisans verme konusunda şu an için pek hevesli olmadığı ve bunun yüzünden de yeniden fonksiyon görmenin ertelenebileceği ifade ediliyor.

Coincheck, Yeniden Açılma Konusunda Kararsız isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Coincheck, Yeniden Açılma Konusunda Kararsız - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sigortacılık Devi ”Riskli” Kripto Para Madencilik Ekipmanlarına Sigorta Yapmıyor! Hiç Yaşlanmayan Beş Bitcoin Fiyat Tahmini Kripto Para Borsalarının Güvenliği Kurumların Takibinde! Robinhood Kripto Uygulamasını Kullananlara Müjde: Uygulamaya Mum Grafikler Ekleniyor Bitcoin ABD Düzenleyicilerinin Borsaları Hedef Almasıyla Zor Zamanlar Yaşıyor Ödeme Hizmeti Sağlayıcısı Bitpay, Platformuna İki Yeni Stabil Koin Desteği Ekledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır