Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Coinbase Listelenmesi Sonrası Tartışmalara Neden Olan Zcash, Düşüşe Devam Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Coinbase Listelenmesi Sonrası Tartışmalara Neden Olan Zcash, Düşüşe Devam Ediyor
Coinbase Listelenmesi Sonrası Tartışmalara Neden Olan Zcash, Düşüşe Devam EdiyorDünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase‘de listelenen Zcash, listelendiği an kısa süreli ve ufak çaplı bir yükseliş yaşamış olsa da, basın saatine göre %7 ve üzeri bir düşüş yaşamakta. Bunun temel nedenleri arasında hem Coinbase listelenmelerinin eski etkisinin kalmadığı, hem de Zcash platformunda devam eden protokol tartışmaları gösterilebilir.

5 Aralık itibariyle, ZEC 70 dolar destek seviyesinin de altına indi ve basın saatine göre 66 dolardan işlem görmekte. 2018 yılı bir çok kripto para birimi için %90’lık bir düşüş yaşattı ve Zcash de bunlardan birisi. Zcash, tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana %93 civarı bir düşüş yaşadı ve düşüş hala devam ediyor.

Zcash projesi anonim işlem seçeneğine sahip olsa da, işlemin bir kimliğe kadar bağlantılandırılabilmesi seçeneğine de sahip. ZEC bu özellikleri ile başka bir gizlilik koini Monero‘dan daha popüler bir kullanıma sahipti. Changelly gibi hizmetler Monero’yu platformlarından çıkartırken, Zcash hala buralarda mevcut.

Geliştiricilerin ağ daha piyasaya sürülmeden madenciliğini yapabildiği yöntem ile piyasaya giriş yapan ZEC, bu yönü ile çok fazla eleştiri almakta. Monero’nun kurucusu Riccardo Spagni ise, Zcash projesinin çok yakın bir zamanda proof-of-stake protokolüne sahip olabileceğini ifade etti. Bunu ifade ederken Zcash’in önde gelen geliştiricilerinden Zooko’nun yorumunu alıntıladı:

Ünlü bir kripto para ismi WhalePanda ise, ”bunun çok mantıklı” olduğunu ve elinde çok fazla ZEC tutan kişilerin kuruculardan ibaret olup, PoS protokolünden en çok fayda edeceklerin de elinde en fazla koine sahip olanlar olduğunu ifade etti.

Coinbase Listelenmesi Sonrası Tartışmalara Neden Olan Zcash, Düşüşe Devam Ediyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Coinbase Listelenmesi Sonrası Tartışmalara Neden Olan Zcash, Düşüşe Devam Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Milenyum Neslinin %92’si Bitcoin ve Altcoin Yatırımı Yapmayı Düşünüyor! Avrupa’da Bitcoin Kullanımı Neden Yükselmiyor? Binance app üzerinden kredi kartı ile alışveriş bugün başladı Ripple Yükseliş Engelini Aşabilecek Mi? 19 Kasım Bitcoin fiyat analizi: BTC haftaya düşüşle başladı Bitcoin fiyatında yeni 2019 zirvesi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır