Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Coinbase COO’su: İtibari Paraların En Büyük Sıkıntısı Etraflarında Kurulan Sistem

Ana Sayfa » GÜNCEL » Coinbase COO’su: İtibari Paraların En Büyük Sıkıntısı Etraflarında Kurulan Sistem
Coinbase COO’su: İtibari Paraların En Büyük Sıkıntısı Etraflarında Kurulan SistemDünyanın en ünlü kripto para borsalarından ve platformlarından olan Coinbase‘in COO’su Katie Asiff, kripto para birimleri ve itibari paralar hakkında konuşup, iki kavramı karşılaştırdı. Katie’ye göre itibari paraların en büyük engellerinden birisi etraflarına kurulan sistemin ta kendisi. İtibari paralara sahip olabilmek veya bunları güvenle saklayabilmek için banka hesabına veya kimliğe sahip olma ihtiyacı dünyanın geri kalanında yaşayan iki milyar bankaya erişimi olmayan insan için ciddi bir sıkıntı oluşturmakta:

”Bu sebeple, onların akıllı telefonları var ancak gerçekten kullanamadıkları şey dolarları. Eğer dolarlarını kullanabilselerdi, yine de istedikleri an buna erişim sağlayamıyorlardı. Bunları koyacak bir yerleri de zaten yok ve kripto para birimleri bu konularda tamamen yeni bir çığır açtı.”

Asiff bunun yanı sıra kripto para birimlerinin sahip olduğu ekosistem ve blockchain teknolojisi hakkında da ifadelerde bulundu. Asiff’e göre blockchain teknolojisi ile kripto para birimlerinin bir araya gelmesi, itibari paraların yerini ciddi bir anlamda sarsabilir. Ünlü COO bunun yanı sıra ”itibari dolar” ile ilgili hiçbir sıkıntı olmadığını, ancak onun yerine doların veya itibari paraların etrafındaki sistemin kusurlu olduğunu iletti.

”Birbirimizin yanında, birbirimize parayı uztabileceğimiz mesafede oturmadığımız sürece, bir bireyin diğer bireye itibari para göndermesi veya vermesi en azından %3 gibi bir masrafa yol açacak.”

Blockchain ve kripto para birimleri ile ise hem hız, hem de masraf konusunda daha önce olmadığı kadar üst seviyelere çıkılabilmekte.

Coinbase COO’su: İtibari Paraların En Büyük Sıkıntısı Etraflarında Kurulan Sistem isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Coinbase COO’su: İtibari Paraların En Büyük Sıkıntısı Etraflarında Kurulan Sistem - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Allianz Grup: Kripto paralardan dönüş yok! Küresel Blockchain Patentlerinde Rekabet Sürüyor: Çin Zirvede 300 Milyon Dolarlık Proje: ABD’de Çölün Ortasına Kripto Para Şehri Kurulacak Bitcoin Piyasa Hacmi 63 Milyar Dolara Geriledi Malezya Hükümeti Blockchain Teknolojisinden Faydalanmak İstiyor Bitcoin’de güçlü sıçrama: 5300 eşiği geçildi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır