Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Coinatmradar.com: Dünyada 75 Ülkede Bitcoin ATM’si Var!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Coinatmradar.com: Dünyada 75 Ülkede Bitcoin ATM’si Var!
Coinatmradar.com: Dünyada 75 Ülkede Bitcoin ATM’si Var!

© Reuters. © Reuters.

Coinatmradar.com, yaptıkları araştırmada dünyanın 75 ülkesinde Bitcoin ATM’si olduğunu ve bu ATM’lerin 3’te 2’sinin Kuzey Amerika’da olduğunu araştırdı. Bitcoin ATM’si sayısının tüm dünyada sayısının 4.500’ü geçtiğini ve sürekli sayının artma eğiliminde olduğunu araştırmış olan Coinatmradar.com, dünyanın 75 ülkesi dışında olan 100’den fazla ülkesinde Bitcoin ATM’si ise olmadığını açıkladı. Türkiye’de tek Bitcoin ATM’si bulunurken, bu ATM cihazlarının sayısının gelecekte Bitcoin ve kripto paraların yaygınlık durumlarına göre artması ve gelecek olan talebe göre kripto para ATM’lerinin sayısının artış eğilimine girecek.

ABD başı çekiyor!
Coinatmradar.com, 4.519 Bitcoin ATM’si cihazının 2.493 tanesinin ABD’de bulunduğu ve en çok ABD’de bu cihazların ilgi gördükleri ve kullanıldıkları, 400’den fazla Bitcoin ATM’si ile Kaliforniya’nın bölge olarak en çok Bitcoin ATM’si bulunan bölge olduğu açıklandı. Türkiye’de sadece 1 Bitcoin ATM’si bulunurken, Kanada’da ise 600’den fazla Bitcoin ATM’si olduğu ve bu sayının komşu iki ülkede sürekli artış eğiliminde olmasının nedenleri arasında her iki ülkenin dünyanın en zengin ülkesi ve en zengin ülkeleri arasında yer alıyor olmaları sayesinde Bitcoin ATM’si sayısının bu kadar yüksek olduğu açıklandı.

Bu içerik Bitcoinsistemi.com‘da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Coinatmradar.com: Dünyada 75 Ülkede Bitcoin ATM’si Var! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple (XRP) Fiyatını Uçuracak Hangi Haber Bekleniyor BtcTurk CEO’su Güneri: Facebook’un kripto parası Bitcoin için avantaj Nasdaq Destekli Borsada Ripple (XRP) Da Listelenecek Kripto Para Bankasında Türk Rüzgarı İlaç Devi Merck’den Yeni Bir Blockchain Patenti Ethereum 2.0 (Serenity) Nedir? Ethereum Yeni Zirvelere Ne Zaman Koşacak?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır