Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

CME Group Yöneticisi: Ayı Piyasası İçin Bitcoin Vadeli İşlemlerini Suçlamayın

Ana Sayfa » GÜNCEL » CME Group Yöneticisi: Ayı Piyasası İçin Bitcoin Vadeli İşlemlerini Suçlamayın
CME Group Yöneticisi: Ayı Piyasası İçin Bitcoin Vadeli İşlemlerini Suçlamayın

2/2


2/2


Dünyaca ünlü CME Group‘un alternatif yatırım ve hisse senedi ürünleri küresel başkanı ve yöneticisi Tim McCourt, bu yıl kripto para piyasasında yaşanan düşüşün sebebinin Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri olmadığını ifade etti.

Coindesk’in düzenlediği Consensus Singapur 2018 etkinliğine katılan ve  B2C2 Japan firmasının CEO’su Phillip Gillespie ile kripto türev ürünleri üzerine bir konuşma yapan McCourt, Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi ürünlerinin piyasaya çıkarılmasının, piyasalardaki mevcut düşüşten sorumlu olduğuna inanmadığını belirtti.

”Biz piyasanın sadece küçük bir parçasıyız.”

McCourt bunun tam aksine, bitcoin vadeli işlem sözleşmesi piyasasının büyümekte olduğunu ifade etti. Başarılı yöneticiye göre özellikle Asya piyasalarından gelen hacim, büyümenin temel sebepleri arasında yer alıyor ve bu gerçek anlamda ”büyüleyici.” ABD piyasaları henüz açılmadan yapılan trading etkinliklerinin CME üzerindeki Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri üzerinde inanılmaz bir etkisi olduğunu belirten Tim, şunları ifade etti:

”CME üzerinde gerçekleşen Bitcoin vadeli işlem trading işlemlerinin ABD dışından yapılan %40’ının %21’lik bir oranı,  Asya’dan yapılmakta.

Aynı konferansa katılan DRW kurucusu ve finans efsanesi Don Wilson da, CME yetkilisine benzer açıklamalarda bulundu. CME ve CBOE verilerinden hareketle Asya piyasalarındaki Bitcoin vadeli işlem hacminin neredeyse ABD’ye eşit olduğunu belirten Wilson, bunun diğer finansal yatırım ürünlerinde rastlanmamış bir anomali olduğuna değindi.

Bakalım ilerleyen günlerde Asya en büyük rakibi olan ABD’yi geçebilecek mi?

CME Group (NASDAQ:CME) Yöneticisi: Ayı Piyasası İçin Bitcoin Vadeli İşlemlerini Suçlamayın isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

CME Group Yöneticisi: Ayı Piyasası İçin Bitcoin Vadeli İşlemlerini Suçlamayın - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Önemli gelişme: Nasdaq ve Microsoft, Kripto para ekosistemi öngörüsünü açıkladı! Forbes analistine göre Bitcoin’in geleceği USD/Yuan paritesinde saklı Binance, Poloniex ve Huobi Kripto Para Borsalarının Hepsi, Bitfinex’ten Daha Fazla Tether’e Sahip! 5 Ağustos kripto para piyasaları özeti ve Bitcoin’de son durum EOS 11,12% oranında yükseldi Her Yatırımcının Torbasında Olması Gereken 2 Kripto Para!….

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır