Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Civic (CVC) Blackrock Destekli Telekom Devi İle Anlaştı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Civic (CVC) Blackrock Destekli Telekom Devi İle Anlaştı
Civic (CVC) Blackrock Destekli Telekom Devi İle Anlaştı

© Reuters.  © Reuters.

Civic (CVC) Blackrock (NYSE:BLK) destekli telekom devi Telefónica ile yeni bir ortaklık kurduğunu açıkladı. Bu ortaklık, blockchain teknolojisini kullanarak mobil kullanıcılarının güvenlik ve kimliğine odaklanacak. Bu ortaklık neden önemli?

Civic (CVC) Blackrock Destekli Telekom Devi ile Yeni bir Ortaklık Kurduğunu AçıkladıWorldCoinIndex’in verilerine göre 133 milyon dolarlık bir piyasa hacmine sahip olan Civic, blockchain tabanlı bir kimlik doğrulama teknolojisidir. Civic, merkezsiz donanım tabanlı siber güvenlik firması olan Rivetz ile yeni bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Civic, Rivetz’in dünyanın en büyük telefon operatörleri ve mobil ağ sağlayıcılarından biri olan Telefónica’nın siber güvenlik birimi Eleven Paths ile kurduğu ortaklığa katıldı. Ortaklık, blockchain tarafından desteklenen yeni nesil güvenli kimlik doğrulaması sunacak.

Civic (CVC) Blackrock destekli bir projeye dahil oldu. Civic (CVC) Blackrock destekli bir projede yer alması projenin çok ses getirmesine sebep oldu. Çünkü, Blackrock dünyadaki en büyük şirketlerin başında geliyor. Müşteri odaklı ve Blackrock destekli telekom devi Telefónica’nın ise, dünya çapında yaklaşık 270 milyon ön ödemeli ve sözleşmeli mobil abonesi bulunuyor. Ayrıca, BBVA (MC:BBVA), CaixaBank ve BlackRock tarafından desteklenen Madrid merkezli şirket, Avrupa ve Latin Amerika’da 21 ülkede varlığını sürdürüyor.

Civic (CVC) Blackrock destekli ortaklık ile mobil kullanıcıların güvenlik ve kimliğine odaklanacak. Projenin amacı, kullanıcılara kontrol edilebilen ve yönetilebilen güvenli dijital kimlikler sunmaktır. Bunun için Rivetz, Eleven Paths’in gelişmiş altyapısı ve Civic’in kullanıcı dostu blockchain teknolojisi kullanılacaktır.

Civic, kullanıcıların kimliklerini gerçek zamanlı olarak doğrulamalarını sağlarken, aynı zamanda bilgilerini nasıl paylaşacaklarına karar verme yetkisi tanıyor. Kullanıcı kimliğinin izinsiz ve kötü amaçlı kullanıldığı bir dünyada bu teknolojinin önceliği insanlar ve mahremiyet olacak.

Civic’in CEO’su ve kurucu ortağı Vinny Lingham şöyle diyor:

“Günümüz dünyasında kimlikte mahremiyet ve güvenlik konusu çok önemli bir yere sahip. Rivetz ve ElevenPaths ile olan ortaklığımız, mobil kullanıcılara karmaşık olmayan bir dijital kimlik çözümü getirme konusunda büyük bir adımdır. Kimlik kavramı hızla değişiyor.Biz de kimliğin güvenli ve hatasız bir şekilde paylaşılmasını ve doğrulanmasını sağlayan devrimci bir ortaklığı dört gözle bekliyoruz. ”

Telefónica ise şu açıklamayı yaptı:

“Teknolojinin herkesin hayatının bir parçası olduğuna inanıyoruz. Günümüzde, bağlantı sadece birbirleriyle ilişki kurmak değil, kişisel ve profesyonel yaşamlarımızın olmazsa olmazıdır. Rolümüz, bu bağlantıdan keyif almanızı kolaylaştırmak, bilgilerinizin kullanımını güvence altına almak ve dijital yaşamınızı kontrol etmenizi sağlamaktır. ”

Civic (CVC) Blackrock Destekli Ortaklıkta Tarafların Görev Dağılımı Nasıl Olacak?Civic (CVC) Blackrock destekli ortaklıkta görev dağılımı şöyle olacak:

Rivetz, ek bir güvenlik katmanı sağlamak için telefonlara yerleştirilen bir donanım (Trusted Execution Environment-TEE) kullanacak. Telefónica, sistemlerden birinde tehlike söz konusu olduğunda, özel anahtarlar için ekstra bir koruma katmanı sağlayarak, abone kimlik modülü (SIM) ile destek sunacak.

Civic ise, kişisel bilgileri bir cihaz üzerinde yerel olarak depolamak ve bu bilgileri biyometri ve yüksek seviyeli şifreleme ile korumak için teknolojisini kullanacak. Civic’in teknolojisi, kullanıcı bilgilerini, kullanıcıların özel anahtarlarından ayrı bir şekilde depolamasına ve başka bir koruma katmanı oluşturmasını sağlayacak.

Rivetz’in CEO’su Steven Sprague:

“Tüketiciye blockchain destekli kimlik doğrulama hizmetleri sunacak olan Civic ile ortaklık kurmaktan memnuniyet duyuyoruz. Yapısal güvenlik ve dijital kimliğin entegrasyonu, kullanıcılara basit ama güçlü bir yeni özellik sunacaktır. ”

Civic ile Rivetz’in başlattığı ortak girişim, dağıtılmış defter teknolojisi kullanarak yeni kimlik çözümü geliştirme projelerinden yalnızca biridir. Daha önce bazı teknoloji devleri bu alanda yeni projelere imza attığını duyurmuştu. IOTA geçtiğimiz günlerde, bir kişinin avucundaki damarları kullanarak bir kimlik çözümü tasarladığını açıklamıştı. Microsoft (NASDAQ:MSFT) ise dijital kimlikleri geliştirmek ve korumak için bir blockchain girişimi başlattığını duyurmuştu.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Civic (CVC) Blackrock Destekli Telekom Devi İle Anlaştı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Twitter CEO’su, Square ve Bitcoin Hakkında Konuştu Uzman ve Analistlerin Bitcoin Fiyat Tahmini ve Son Dakika Kripto Para Haberleri Ethereum Madenciliğini Sürdürmek Kar Getirir mi? Binance’den Amerika Hamlesi SEC’in tarihinde bir ilk: Ethereum tabanlı tokenin satışı onaylandı! Lider Bitcoin Borsası Binance’den Yatırımcılara Kritik Duyuru

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır