Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Başkan Maduro Resmi Olarak Petro’yu Piyasaya Çıkardı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Başkan Maduro Resmi Olarak Petro’yu Piyasaya Çıkardı!
Başkan Maduro Resmi Olarak Petro’yu Piyasaya Çıkardı!Venezuela‘nın ulusal kripto para birimi Petro, 1 Ekim Pazartesi günü yapılan tören ile resmi olarak piyasaya çıkarıldı. Söz konusu koin ilk olarak bu yılın başlarında duyurulmuş ve daha sonra yapılan ICO ile 5 milyar dolar toplanmıştı ki bu rakam şimdiye kadar Block.one’ın 4 milyar dolarlık ICO’sunu bile geçerek rekor kırdı. Petro teknik olarak ülkenin petrol, altın ve diğer maden rezervleri ile desteklenmekte. Bunun yanı sıra geçtiğimiz bir kaç ay içerisinde Petro hakkında bir kaç eleştiri olmuş olsa da, Maduro konu hakkında baya kararlı gözükmekte.

Koin artık aktif ve yerel yetkililer Petro ile mafya ve kara borsa elindeki paranın nötr hale geleceğini iddia ediyor. Petro şu an için ülkenin ekonomik geri dönüşünün, büyümesinin ve gelişmesinin odak noktasında yer almakta.

Maduro yaptığı yayın sırasında Petro hakkında şunları ifade etti:

”Diğer dijital para birimlerinin aksine, Petro’nun madenciliğinin yapılması gerekmiyor çünkü bu zaten bir değere sahip ve Venezuela petrolü ve madencilik kaynakları ile korumaya alınmış.”

Herkesin Bitcoin, Ethereum, ABD doları, Avro veya diğer para birimleri ile Petro alabileceğini söyleyen Maduro, 5 Kasım tarihi itibariyle Petro’nun Bolivar karşılığında satışa sunulacağını da aktardı. Petro’nun ülkenin itibari parasına karşılık satışa çıkartılması ise Ulusal Gelişim Planının bir parçası. Venezuelalılar bu sayede Bolivar ile Petro alabilecek ve ülkede yeni bir para birimi oluşturulacak.

Maduro bunun yanı sıra Petro’nun altı büyük uluslararası borsada işlem göreceğini de aktardı.

Başkan Maduro Resmi Olarak Petro’yu Piyasaya Çıkardı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Başkan Maduro Resmi Olarak Petro’yu Piyasaya Çıkardı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çin’den Yeni Kripto Para Değerlendirmesi Bitcoin SV’ye Şok Üstüne Şok: Şimdi de Blockchain.Com Desteği Durdurdu Bitcoin’i 20 bin dolarda açığa satan borsacıdan karamsar tablo Ünlü Analist: Bitmain’in Madencilik İşlemlerinin Bitmesi, ”Çok Önemli Değil” Bitcoin Düşüş Yaşasa da 4 Bin Doların Üstünde Kalmaya Devam Ediyor Ayılarla savaşan Bitcoin (BTC) geleceğe dair umut vaat ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır