Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Circle’ın Sabitkoini USD Coin’in Piyasa Değeri 300 Milyonu Aştı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Circle’ın Sabitkoini USD Coin’in Piyasa Değeri 300 Milyonu Aştı
Circle’ın Sabitkoini USD Coin’in Piyasa Değeri 300 Milyonu AştıKripto para piyasasının yeni sabitkoinlerinden olan USD Coin‘in (USDC) piyasa değeri 300 milyon doları aştı.

USDC Büyüyor

Circle ve Coinbase tarafından ortaklaşa geliştirilen USD Coin, 300 milyon dolarlık piyasa değeri barajını aşmayı başardı. Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru geliştirilen bu koin, kısa süre içerisinde hızlı bir büyüme yaşıyor.

CircleBlog üzerinden yayınlanan bir gönderiye göre USD Coin’in piyasa değeri 300 milyon doları aştı ve koin altı farklı yeni şirket tarafından desteklenmeye başladı. Bu da USD Coin’i destekleyen şirketlerin toplam sayısını 100’e çıkarmış oldu.

Günümüzde denetim şirketlerinden Zeppelin, Raisex ve Kaiserex gibi kripto para platformları, Coinomi, Citowise ve Exodus gibi cüzdan şirketleri USD Coin’i destekliyorlar.

Sabitkoin Rekabeti

Circle ve Coinbase, bu sabitkoini “İnternet’te kullanılabilecek standart bir para birimi” oluşturmak için geliştirdiler.

Bundan yalnızca birkaç ay önce hayata gelen bu koin an itibariyle kripto para piyasasının en büyük 21.koini. Sabitkoin olarak baktığımızda ise USD Coin’in Tether’ın arkasından ikinci sırada geldiğini görüyoruz.

CircleBlog üzerindeki açıklamaya göre USD Coin, dünya genelindeki en aktif kripto para borsaları tarafından destekleniyor ve insanlar buradalar alım-satım yapabiliyorlar.

Sabitkoin piyasası geçtiğimiz son birkaç ay içerisinde oldukça kayda değer bir büyüme gösterdi. Hem piyasadaki sabitkoin sayısı hem de bu koinlerle ilgilenen şirketlerin sayısı ciddi ölçüde arttı.

Bu artış beraberinde rekabeti getirdi. USD Coin destekçileri kendilerine şimdiden Tether’ı (USDT) rakip bellemiş durumdalar. Bu iki sabitkoin arasındaki rekabet zamanla daha da şiddetlenecek mi, göreceğiz.

Circle’ın Sabitkoini USD Coin’in Piyasa Değeri 300 Milyonu Aştı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Circle’ın Sabitkoini USD Coin’in Piyasa Değeri 300 Milyonu Aştı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kanada’nın 5 büyük bankası blockchain teknolojisini kullanmaya başlıyor Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’den 10,000 ETH’lik transfer Tether ve Bitfinex yeni manipülasyon davası bekliyor Hisse Senetleri, İtibari Paraya Çevrilmeden Artık BTC ve ETH Karşılığında Direkt Alınıp Satılabilecek Bitcoin.org’un ünlü kurucusundan endişe verici Bitcoin Cash tahmini Blockchain Mühendisleri İçin Talep Küresel Çapta Yüzde 517 Artış Yaşadı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır