Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Circle CEO’su Allaire: ‘Kripto Paralara Evrensel Düzenleme Gerekiyor’

Ana Sayfa » GÜNCEL » Circle CEO’su Allaire: ‘Kripto Paralara Evrensel Düzenleme Gerekiyor’
Circle CEO’su Allaire: ‘Kripto Paralara Evrensel Düzenleme Gerekiyor’Kripto para yatırım uygulamalarından Circle‘ın CEO’su Jeremy Allaire, Reuters‘a verdiği röportajda kripto paralara küresel çaplı düzenlemelerin getirilmesi gerektiğini söyledi.

Goldman Sachs’in desteklediği kripto para şirketlerinden olan Circle’ın CEO’su Allaire, dünya genelindeki hükümetlerin ve düzenleyicilerin bir araya gelerek kripto para sektörüne ilişkin yeni standartlar belirlemeleri gerektiğini düşünüyor.

Kripto para sektörüne en nihayetinde “G20 düzeyinde standartların” gelmesi gerektiğini düşünen Allaire, özellikle ICO düzenlemeleri hakkında konuştu. Allaire’in üstünde durduğu diğer konular arasında ise kripto para sektöründe yapılan manipülasyonlar ve kripto para sektöründe sıkça karşılaşılan müşterini tanı (KYC) prosedürleri yer alıyor.

ICO ve token piyasalarının mevcut durumu hakkında konuşan Allaire, ICO hakkında şu yorumu yaptı:

“Konu ICO’lara geldiğinde…ICO’lar nasıl ele alınacaklar? Hangi tokenlar menkul kıymet olarak sınıflandırılacak, hangileri sınıflandırılmayacak?”

Allaire bu alanda yaptığı yorumlarda Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından yakın zamanda atılan bir adım hakkında da konuştu.

Fransa merkezli uluslararası bir kuruluş olan FATF, kripto para borsalarıyla ve dijital cüzdanlarla ilgili yeni düzenlemeler hazırladığını duyurmuştu. FATF’in düzenlemeleri doğrultusunda üye ülkelerin tamamı kendi sınırları içerisinde faaliyet gösteren kripto para borsalarına ve dijital cüzdanlara özel lisanslar vermek durumunda kalacak.

Kripto para piyasasında epey ciddi yoğunlukta manipülasyon yapıldığını söyleyen Allaire, FATF tarafından atılacak bu adımın “iyi bir başlangıç” olabileceğine inanıyor.

G20 bünyesindeki yetkililer, bu yılın temmuz ayında gerçekleşen toplantıda kripto para düzenlemeleri hakkında konuşup, bu konu hakkında en azından şimdilik acil bir hamleye gerek olmadığına karar verdiler.

Circle CEO’su Allaire: ‘Kripto Paralara Evrensel Düzenleme Gerekiyor’ isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Circle CEO’su Allaire: ‘Kripto Paralara Evrensel Düzenleme Gerekiyor’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin ETF kararı açıklandı: SEC kararı sonrası analistlerin BTC öngörüleri Kripto Para Borsası OKEx Tayland Bahtı’nı Desteklemeye Başladı Binance CEO’sundan Samsung Galaxy S10 ve Binance Coin Açıklaması! 10 Yıllık Serüven Devam Ediyor – Bitcoin 10 Yaşında! Şant Manukyan: 6800-6900’lerin kırılması Bitcoin için iyi olmayacak Pantera Capital ve Coinbase’den, 4.5 Milyon Dolarlık Yatırım!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır