Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çinli Blockchain Şirketleri Sınıfta Kaldı! Firmaların Çoğu Gerçek Bir ”Blockchain” Şirketi Değil

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çinli Blockchain Şirketleri Sınıfta Kaldı! Firmaların Çoğu Gerçek Bir ”Blockchain” Şirketi Değil
Çinli Blockchain Şirketleri Sınıfta Kaldı! Firmaların Çoğu Gerçek Bir ”Blockchain” Şirketi DeğilKripto para birimlerinin ve özellikle Blockchain teknolojisinin ve blockchain tabanlı firmaların yoğunlukta olduğu Çin, kötü bir haber ile gündeme geldi. Sina kaynağının aktardığı habere göre, Şanghay ve Shenzen Menkul Kıymet Borsaları, platformlarında listelenmiş olan blockchain şirketlerinin %30’una yönelik bir soruşturma başlattı ve elde ettiği sonuçlar karşısında şok oldu. Araştırmaya alınan şirketler arasında bunların yarısından daha azı, blockchain teknolojisi tabanlı uygulama gösterme konusunda başarı elde ederken, yarısından çoğu bu konuda başarısız oldu.

Çin, geçtiğimiz tarihlerde kripto para birimlerine karşı sert bir tavır aldıktan sonra, çok sayıda kripto para şirketinin blockchain şirketi olarak dönüşümüne tanıklık etti. Sina kaynağının aktardığı habere göre ise, menkul kıymet borsalarında listelenmiş şirketlerin %80’i, kendi işletme modeline dağıtık defter teknolojilerini ekleyerek bu furyadan faydalanmayı amaçladı. 80 şirketten 56’sı bu hamle sonrası fiyatlarda artış yaşarken, blockchain teknolojisini revaçta olan teknolojiler konumuna getirmeyi de başardı.

Hithink Flush Information Network kaynağının aktardığına göre ise, 80 adet blockchain ile ilgili firmanın 70’i, 2018 yılında %10’luk bir günlük artış yaşadı.

80 şirketin 23’ü Şanghay ve Shenzen borsaları tarafından incelemeye alındı ve bunların çoğunluğunun belirttiği gibi herhangi bir merkeziyetsiz defter uygulamasına sahip olmadığı ortaya çıktı. Şirketler ise bu durumdan kurtulmak için ”araştırma” ve ”keşif” sürecinde olduğunu belirtti. Görünüşe göre Çin tabanlı blockchain firmalarının çoğunluğu, sadece fiyat konusunda artış yaşamak için blockchain kelimesini işletme modellerine eklemekte ki bu aslında blockchain aslında iyi haber.

Teknolojinin sadece adının geçmesi ile bile bir firmanın borsa değerinin artması, kripto para ve blockchain topluluğunun doğru yolda olduğunun göstergesidir.

Çinli Blockchain Şirketleri Sınıfta Kaldı! Firmaların Çoğu Gerçek Bir ”Blockchain” Şirketi Değil isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çinli Blockchain Şirketleri Sınıfta Kaldı! Firmaların Çoğu Gerçek Bir ”Blockchain” Şirketi Değil - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Brezilya Kripto Paraları Düzenlemeye Hazırlanıyor Hindistan’ın En Büyük Kripto Para Borsalarından Zebpay, Malta’ya Taşınıyor Uzman: Bankalar Kripto Konusunda Hevesli Ama Düzenleyicileri Bekliyorlar PayPal yöneticisi gerekçesiyle açıkladı: Bitcoin 1 milyon doları aşabilir Kriptolar Düşüşte; IMF’nin Merkez Bankalarına Dijital Para Çıkarma Baskısı 10 Bin Dolarlık Bitcoin’le Kiralık Katil Kiralayan Kadın GPS İle Takip Ediliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır