Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin’in En Büyük Gazete Grubu Kendi Blockchain Laboratuvarını Kuruyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin’in En Büyük Gazete Grubu Kendi Blockchain Laboratuvarını Kuruyor
Çin’in En Büyük Gazete Grubu Kendi Blockchain Laboratuvarını KuruyorÇin Komünist Partinin resmi gazetesi olan People’s Daily Online‘ın risk sermayesi kolu People Capital, blockchain teknolojisi ve yenilik odaklı yeni bir ortaklığa imza attı. People Capital ekibi Çin ekonomisini ve dünyayı geliştirmenin yanı sıra yeniliği de takipetmek için Xunlei Limited isimli firma ile ortak oldu. İki şirket arasındaki ortaklık aslında bu yılın başlarında People’s Daily Online tarafından ABD içerisinde düzenlenen ”Çin-ABD Girişimciler ve Yatırımlar Zirvesi” etkinliğinde başlamıştı.

People’s Daily Online platformu Çin’in en büyük gazetesi olan People’s Daily’nin online versiyonundan ibaret. People’s Daily teknik olarak Çin Komünist Partisinin kendi görüşlerini ilk elden dağıtmasını sağlayan bir basın yayın aracı.

Ortaklığa konu olan bir diğer firma Xunlei de kendi sektöründe oldukça ünlü bir isim. Xunlei Limited aynı ”Çin’in Google’ı Baidu” gibi, ”Çin’in BitTorrent’i” olarak bilinmekte. Firma blockchain teknolojisine geçiş yapmadan önce bulut teknolojisi ile çalışmaktaydı ve daha sonra tamamiyle blockchain hizmeti vermeye başladı. Firma Temmuz ayının başlarında ThunderChain File System (TCFS) ile ThunderChain Open Platform isimli iki teknolojik alt yapı üretmiş ve bunları DLT platformlarına destek olarak kullanmıştı.

Ortaklık gereği People Capital ve Xunlei blockchain teknolojisinin çeşitli sektörlerde kullanımını araştırmak için bir tür blockchain laboratuvarı kuracak. Bu da ülkedeki çeşitli sektörlerde olan blockchain kullanımının ve uygulamasının da yaygınlaşmasını sağlayacak.

Çin’in En Büyük Gazete Grubu Kendi Blockchain Laboratuvarını Kuruyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin’in En Büyük Gazete Grubu Kendi Blockchain Laboratuvarını Kuruyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kötü Amaçlı Bitcoin Çalan Yazılım, Fortnite Oyuncularını Hedef Aldı Bankalar ‘Bir Konuda’ Bitcoin’den Çok Daha Üstün Performansa Sahip! Kenya’daki Kripto Para Kullanımı Baskılara Rağmen Artıyor Binance’den Bir Bittorrent (BTT) Hamlesi Daha Türkiye Merkezli Sikke Adlı Kripto Para Davasında Yeni Gelişme: 19 Gözaltı Nouribel Roubini: Bitcoin ve Kripto Para Birimleri Tarihteki En Büyük Balonlar ve Sahtekarlıklardır

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır