Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin’in E-Ticaret Devi Alibaba, Blockchain Bulut Hizmetini Uluslararası Piyasalara Sunacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin’in E-Ticaret Devi Alibaba, Blockchain Bulut Hizmetini Uluslararası Piyasalara Sunacak
Çin’in E-Ticaret Devi Alibaba, Blockchain Bulut Hizmetini Uluslararası Piyasalara SunacakÇarşamba günü yapılan bir basın açıklamasına göre, Çin‘in en büyük firmalarından Alibaba (NYSE:BABA) Group, blockchain bulut hizmetini kendi memleketinin sınırları dışarısına taşımaya karar verdi. E-ticaret devinin dağıtık defter teknolojisi temel olarak Güney Doğu Asya, Kuzey Amerika ve Avrupa bölgelerini hedef alacak.

Alibaba’nın Blockchain platformu temel olarak BaaS (Blockchain-as-a-Service) olarak tanımlanmakta. Müşteriler çeşitli işletme hizmetleri için kendilerine uygun olan DLT çözümlerini oluşturabilecekler ki bunların içerisinde yönetim, otomatik açılım, günlük aktivitelerin kontrolü ve bakımı ile SDK uygulamaları da yer almakta. Söz konusu kullanım alanlarının bazıları bu hafta ABD tabanlı başka bir dev firma Oracle (NYSE:ORCL) tarafından da genişletilen hizmetlere dahil edilmişti.

Alibaba’nın BaaS mekanizması içerisinde temel olarak iki blockchain platformuna yer vermekte. Bunların birincisi ve en çok paya sahip olan Linux Foundation‘un ürettiği Hyperledger iken, ikincisi ise Alibaba tarafından pay sahibi olunan Ant Financial Services Group isimli platformun ürettiği alt yapı.

Alibaba söz konusu blockchain platformunu 2017 yılında piyasaya sürmüştü ve geriye dönüp bakıldığında hedefi genel olarak yerel ve yurt içi piyasa oldu. Alibaba gibi dünya devi bir firmanın gözünü küresel piyasalara çevirmesi, Oracle’ın da içerisinde olduğu bir çok kurum için ciddi bir tehdit oluşturmakta. Alibaba’nın en büyük rakipleri arasında ise başka bir dünya devi Amazon (NASDAQ:AMZN) yer alıyor.

Çin’in E-Ticaret Devi Alibaba, Blockchain Bulut Hizmetini Uluslararası Piyasalara Sunacak isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin’in E-Ticaret Devi Alibaba, Blockchain Bulut Hizmetini Uluslararası Piyasalara Sunacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Üzerinden Borç Almak İster miydiniz? Son Fırsat mı? Bitcoin (BTC) Volatilite Azlığı Nasıl Yorumlanmalı? Ünlü Analist XRP Ordusuna Yüklendi: Dev Şirketleri Uzaklaştırıyorlar Bitcoin tarihinin en büyük short pozisyonu kapatıldı Analistler Uyarıyor: Bitcoin Bir U Dönüşü Yapabilir Bitcoin Ailesi Türkiye’de!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır