Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin’in Bitcoin Hakimiyeti Ripple’ın İşine Yarayacak. Trump Mevcut Durumdan Rahatsız

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin’in Bitcoin Hakimiyeti Ripple’ın İşine Yarayacak. Trump Mevcut Durumdan Rahatsız
Çin’in Bitcoin Hakimiyeti Ripple’ın İşine Yarayacak. Trump Mevcut Durumdan Rahatsız

© Reuters.  © Reuters.

Çin’in Bitcoin hakimiyeti Ripple’ın işine yarayacak. Çin bir süredir Bitcoin madenciliğinde tartışmasız dünya liderliğini elinde bulunduruyor. Ayrıca Çin Bitcoin madenciliği alanında da sektörün% 70’inden fazlasını kontrol ediyor. Bu anlamda Bitcoin ağının işlem gücünü kontrol edebiliyor da diyebiliriz.

Çin’in Bitcoin Hakimiyeti Ripple’ın İşine Yarayacak mı?Bitcoin ve kripto para piyasasındaki birçok otorite, Çin’in bu piyasa hakimyetinden endişeli. Ayrıca Pekin merkezli Bitmain şirketi de Bitcoin madenciliği alanında sektörde çok önemli bir güce sahip.

Çin’in Bitcoin egemenliği konusunda endişe duyan Beyaz saray ve özellikle Başkan Trump gelişmeleri yakından takip ediyor. Çin’in Bitcoin hakimiyeti Ripple’ın işine yarayacak gibi görünüyor. Çünkü Ripple’ın bir yetkilisi ABD yönetiminin bu hakimiyeti kırmak adına özellikle Rİpple XRP si ile ilgilendiğini aktardı.

Ripple üst düzey strateji yetkilisi Cory Johnsun kripto haber sitesi Breaker a verdiği röportajda konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu.

Özellikle Beyaz Saray Çin’in Bitcoin madenciliğinin %80ini elinde bulundurduğundan ve Eter madenciliğinde de önemli bir güce sahip olduğunun farkında. XRP’ye baktığınız zaman, madencilik kavramı yok, bu yüzden dış denetim yönüyle veya çevresel yönden, XRP çok farklı bir platform. Ve yönetim ile yaptığımız görüşmelerde, bunu anladılar ve bunun önemli olabileceğini düşünüyorlar. Ben Çin’in Bitcoin hakimiyeti Ripple’ın işine yarayacak diyorum.

Çin, dünyanın Bitcoin ve kripto-para birimi madencilik ekipmanlarının çoğunu üretiyor ve madencilik sektörü ülkenin ucuz elektrik fiyatları ile de destekleniyor.

Ripple’ın Geleceği ParlakEylül çoğu yatırımcının dalgalanma olarak görmesine rağmen Ripple için önemli bir aydı.

Eski ABD Başkanı Bill Clinton, San Francisco’da düzenlenen Ripple’ın Swell konferansında konuşmacı olarak sahne almıştı. Clinton, konuşmasında Blockchain gibi yeni teknolojilerin çok fazla regüle edilmesini önleme ihtiyacının altını çizmişti. 1993 ile 2000 yılları arasında ABD’yi yöneten Clinton, şimdiye kadar Ripple’ın etkinliğindeki en üst düzey konuşmacı olmuştu. tüm bunlara ek olarak Ripple yeni XRP odaklı ürün haberlerine ek olarak 100’ün üzerinde dalgalanma fiyatı gönderen üç finansal hizmet şirketi ile anlaşma imzaladığını açıkladı.

Bu Üç şirket MercuryFX ve Cuallix’in yanı sıra kooperatif finansal şirketi Catalyst Kurumsal Kredi Birliği Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse tarafından ilk defa xRapid’e kayıt oldu. Dünya genelinde özellikle ekonomi alanında herkesce bilinen ABD- Çin rekabeti kripto para piyasasında da son hızla sürüyor. Çin’in Bitcoin hakimiyeti Ripple’ın işine yarayacak mı? Bu bilinmez fakat Ripple’daki özellikle son dönemde gelişmeler ABD den önemli destek gördüğünü gösteriyor. Gelişmeleri sizinle takip ediyor olacağız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin’in Bitcoin Hakimiyeti Ripple’ın İşine Yarayacak. Trump Mevcut Durumdan Rahatsız - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’in 2017 Aralık rekorunun perde arkası araştırılıyor: ABD yetkilileri çöküş pazarına baskı getirmiş olabilir! Kripto Para Piyasalarında Hacim Düştü; Boğa mı Ayı mı? Messari CEO’su: Ethereum’da PoS Geçişi Zaman Alacak İddia: Monero Ağının Yüzde 85’i ASIC Madencilerinin Hakimiyeti Altında! Microsoft’tan Yeni Blockchain Hamlesi: Japonya’daki Şirketle İşbirliği Lou Kerner: “Bitcoin şimdiye kadar oluşturulan en büyük değer.”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır