Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin Merkez Bankası, Blockchain Yatırımlarının ”Balon” Olduğunu İddia Ediyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin Merkez Bankası, Blockchain Yatırımlarının ”Balon” Olduğunu İddia Ediyor!
Çin Merkez Bankası, Blockchain Yatırımlarının ”Balon” Olduğunu İddia Ediyor!Çin‘in Merkez Bankası yeni yaptığı bir çağrıda hükümet kurumlarının blockchain sektöründeki ”spekülatif” finansmanları ve yatırımları denetlemesi gerektiğini vurguladı.

People’s Bank of China’nın (PBoC) Araştırma Bürosu, Salı günü ”Blockchain ne yapılır ve ne yapamaz?’‘ isimli bir araştırma yayımladı. CCN China kaynağının aktardığı analize ve bilgilere göre, merkez bankasının araştırma kolu blockchain’in çeşitli projelerdeki etkisini mercek altına almakta ki bunların arasında merkeziyetsiz teknolojilerin topluma pazarlanması ve bunun ticarileştirilmesi de yer alıyor.

Merkez Bankası blockchain teknolojisi konusunda da aynı kripto para birimleri gibi dikkatli yaklaşımların ele alınması gerektiğini vurguladı. ”Blockchain’in fonksiyonlarını abartmayın” ifadesine yer verilen araştırmada, yıllardır bazı sektörlerde kullanılan blockchain teknolojisinin, ”bazı blockchain temelli uygulamaların, uygulanabilir ve makul olmadığını ortaya çıkardığı” belirtiliyor. Özellikle belirtilen sektörlerde birisi ise finans sektörü.

”Şimdiye kadar, hiçbir teknolojik yenilik finansal sistem üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip olmadı ve blockchain de bir istisna edğil.”

CCN China tarafından Çinceden çevrilen PBoC’un bildirisinin en can alıcı kısmı ise şu şekilde:

”Şu an için, blockchain yatırımı ve finansmanı sektöründeki balon apaçık ortada. Spekülasyon, market manipülasyonu ve özellikle dijital arz işlemleri için token projelerinde yasaların ve düzenlemelerin ihlali bile oldukça yaygın. İlgili hükümet kurumlarının gözlemi güçlendirmesi ve finansal riskleri önlemesi gerekmektedir.”

Çin geçtiğimiz tarihlerde de ülkedeki bütün ICO ve ICO ile ilgili yenilikleri kapsayan büyük bir yasak getirmişti.

Çin Merkez Bankası, Blockchain Yatırımlarının ”Balon” Olduğunu İddia Ediyor! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin Merkez Bankası, Blockchain Yatırımlarının ”Balon” Olduğunu İddia Ediyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 1 Yılın Yükseğine Yakın Geziniyor Binance’den İçerik Üretim Platformuna Milyon Dolarlık Yatırım Bobby Lee: ‘Para Özgürlüğünün Olmadığı Yerde Sahte Özgürlük Vardır’ Merkeziyetsiz Sosyal Medya Platformu Steemit, CEO Değişikliğine Gitti! Fidelity XRP- Stellar- Bitcoin Cash- EOS ve Litecoin’i de platformuna dahil etmeyi planlıyor Ripple 2019’un en kötü performans sergileyen büyük kripto parası oldu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır