Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin Medyasına Göre Dev Bitcoin Şirketinin CEO’su İstifa Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin Medyasına Göre Dev Bitcoin Şirketinin CEO’su İstifa Ediyor
Çin Medyasına Göre Dev Bitcoin Şirketinin CEO’su İstifa Ediyor

© Reuters.  © Reuters.

Jihan Wu ve Jenke Group, söylentiye göre önde gelen madencilik cihazları üreticisi Bitmain’in CEO’su olarak yaptıkları görevden istifa edecek. Onların ayrılacaklarıyla ilgili söylentiler, 28 Aralık’taki Odaily isimli Çin yerel basınında yer alıyor.

Odaily, konuyu son derece iyi bilen isimsiz bir kaynağa atıf yapıyor ve Bitmain’in bu günlerde bir geçiş sürecinde olduğunu bildiriyor. Üstelik haber, iddiaya göre çalışanların ikili CEO sisteminin sonuçlarıyla ilgili olarak çok da iyimser olmadıklarını belirtiyor.

Çin yerel basını aynı zamanda konuyla ilgili daha fazla detaya girmeksizin, onların halefinin Wang lakaplı biri olduğundan söz ediyor.

Kasım ayının ortalarında, Çin yerel basını maden araçları üreticisi olan şirketin karar mekanizmalarında, Wu’nun yöneticilik pozisyonundan danışmanlık pozisyonuna düşürüldüğünü iddia ederek, artık bir etkinliğinin kalmadığını belirtmişti.

Odaily bugün, aynı zamanda Bitmain’in bütün madencilik faaliyetlerini durdurmayı planlandığını ve kullanılmış Antminer S9’ları satmak için ilgili bayileri yetkilendirdiğine dair ismi belirtilmemiş kaynakların açıklamalarına yer veriyor.Habere göre bu durum, şirketin 500 civarında çalışanını işten çıkarması anlamına da geliyor.

Planlanan İle Gerçekleşen Arasındaki Fark Büyük
Mayıs ayının ortalarında, Wu, Bloomberg’e verdiği bir röportajda Çin’in Kripto paraya yönelik aldığı sıkı önlemlerin tam da ortasında, imalatçı şirketin yapay zekaya dönmeyi düşündüğünü söylemişti. O zaman Wu, yapay zeka çiplerinin gelecek beş yılda Bitmain’in gelirlerinin yaklaşık olarak % 40’ını oluşturacağını öngörmüştü.

Odaily’de yer alan haber, işten çıkarmaların yapay zeka, madencilik, deniz aşırı ülkeler, ve BCH Copernicus müşteri ekiplerinde yer alan çalışanları da kapsayacağını belirterek, yapay zeka kararındaki çelişkilere atıfta bulunuyor.

Aralık ayının sonunda, Çin sosyal medya kaynakları, Bitmain’in iddiaya göre zaten BCH gelişticilerinin tüm personelini işten çıkardığını belirtiyor.

Bu yazı baskıya hazırlanırken CEO değişikliği ve işten çıkarmalarla ilgili Cointelegraph’ın yorum yapma talebine Bitmain henüz olumlu bir yanıt vermiş değil.

Bu yıl kripto para birimlerinin fiyatlarında belirtilen aşağı yönlü bir gidişat, grafik işlem birimi (GPU) üreticisi Nvidia’yı ciddi zararlara sokmuş durumda. Cointelegraph’ın bugün yaptığı habere göre, kripto para birimlerinin fiyatlarının düşmesi madenciler tarafından GPU’ya yönelik talebin de azalmasına sebep olduğu için şirket tarafından beyan edilen zararlarla ilgili olarak Nvidia toplu davalarla da karşı karşıya.

Şikayetlere göre, Nvidia, “işlemcinin, kripto para birimi piyasasını gözlemleme ve gerektiğinde göreviyle ilgili hızlı değişiklikler yapma yeteneğiyle” müşteri çekmeye çalıştı. İddianameye göre bu varsayımla müşteri çekme çabası, bir düzmece ve yanıltıcı bir beyan anlamına geliyor.

Cointelegraph’ın geçenlerde yaptığı bir haberde madenciler tarafından GPU’daki talep azalışından sonra Nvidia, S&P 500 endeksinde hisse değerinin % 54’ünü kaybederek en kötü performansını sergiledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır.

The post Çin Medyasına Göre Dev Bitcoin Şirketinin CEO’su İstifa Ediyor appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin Medyasına Göre Dev Bitcoin Şirketinin CEO’su İstifa Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Huobi’nin Amerikan İştirakinden Kurumsal Yatırımcı Hamlesi Kripto Para Borsası Kraken, XRP ve BCH İçin Marj Ticareti Opsiyonunu Duyurdu! Paranın kontrolü için savaş açtılar! G7 raporu: Bitcoin başarısız oldu Ethereum, Ripple (XRP), Litecoin, Stellar, Tron, VeChain ve IOTA: Kripto Para Dünyasına Dair Son Dakika Haberleri Ünlü ekonomist: Bitcoin’in yükselişi sahte, ayı piyasası bitmedi Bu Gösterge Yeniden ‘Yeşil’: En Son Yeşile Döndüğünde, 25 Aylık Boğa Piyasası Başlamıştı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır