Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin En İyi Kripto Projelerini Açıkladı: Bitcoin, Ethereum, Ripple, EOS’un Sıralaması

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin En İyi Kripto Projelerini Açıkladı: Bitcoin, Ethereum, Ripple, EOS’un Sıralaması
Çin En İyi Kripto Projelerini Açıkladı: Bitcoin, Ethereum, Ripple, EOS’un Sıralaması

2/2


2/2

Çin Bilgi Endüstrisi Kalkınma Merkezi (CCID), geçtiğimiz Cuma günü teknolojilerine göre 2018 yılının en iyi 10 Blockchain’ini listeledi. Çin’in listesinde BitShares (BTS), EOS, Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve Stellar Lumens (XLM) gibi en popüler halka açık Blockchain projeleri yer alıyor.

Çin’in CCID’si, en iyi 10 Blockchain projesini sıraladı
CCID Blockchain Araştırma Enstitüsü, Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı altında bir araştırma birimidir. Blockchain teknolojisi hızlı bir şekilde geliştikçe ve yeni gelişen teknoloji devrim niteliğinde kabul edildiğinden CCID, geçtiğimiz Mayıs ayından bu yana kamuya açık Blockchain’ler hakkında aylık kapsamlı bir değerlendirme yapmaya karar verdi.


CCID bu kez, temel teknolojik değerlendirmelerin yanı sıra, önceki 8 değerlendirmeyi esas alan Temel Teknoloji Değerlendirme Endeksi’ne göre 2018’deki en iyi 10 halka açık Blockchain projelerini kamuoyuna açıkladı. CCID’e göre, temel teknoloji değerlendirmesi, işlev, performans, güvenlik ve ademi merkeziyetçilik (merkezi olmayan) olmak üzere dört ölçütü içeriyor. CCID tarafından değerlendirilen kamu Blockchain’lerinin sayısı 34’te kaldı.

Halka açık Blockchain’lerin yüzde 17,6’sı gizlilik koruma teknolojisine sahip
34 kamu Blockchain’inin ilk 10’unu; BitShares, EOS, Ethereum, GXChain, Nebulas, NEO, Ontoloji, Ripple, Steem ve Stellar oluşturuyor. Değerlendirilen konular arasında, kamu Blockchain’lerinin %44,1’i yalnızca dijital para transferi gibi temel işlevleri desteklerken, %26,5’i dijital varlık depolama, işlem ve paylaşım gibi belirli işlevleri sağlayabilir. Kamu Blockchain’lerinin %29,4’ü Turing Complete akıllı sözleşmesinin geliştirilmesini destekliyor.


Ayrıca rapora göre, daha fazla sayıda halka açık Blockchain teknolojisi ekibi gizlilik koruması ile ilgileniyor. Rapora göre, halka imzası, homomorfik şifreleme ve zero knowledge proof gibi gizlilik koruma teknolojileri geliştirildi ve birçok kamu Blockchain sistemine uygulandı. Değerlendirme konuları arasında, halka açık Blockchain’lerin %17,6’sı gizlilik koruma teknolojisine sahip görünüyor.

Küresel kamu Blockchain projeleri için TPS çok önemli
Ayrıca, küresel kamu Blockchain projeleri için TPS (Saniyedeki İşlem Sayısı) çok önemli. Bununla birlikte, bu aşamada TPS’yi geliştirmek hala çok zor. Örneğin, yeni nesil kamu Blockchain’inin tipik bir temsilcisi olan EOS yalnızca 4.000 TPS’ye ulaştı. Değerlendirilen kamu Blockchain’lerinin ortalama işlem maliyetinin 0,17 RMB (0,02482 dolar) olduğu da bildirildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Çin En İyi Kripto Projelerini Açıkladı: Bitcoin, Ethereum, Ripple, EOS’un Sıralaması appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin En İyi Kripto Projelerini Açıkladı: Bitcoin, Ethereum, Ripple, EOS’un Sıralaması - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü Bitcoin Yatırımcısı: 3 Milyon Dolar Kaybettim Bitcoin 2% artışla 11.001,0 seviyesinin üzerine çıktı Fantom’a Destek Destek Üstüne Winklevoss İkizleri, Gemini Borsası’nın 2019 Yılı Planlarından Umutlu Bitcoin Bakkt ve ABD Senatosu etkisinde yükselmeye devam ediyor Ethereum’un Geleceği: Fiyat Artacak Mı, Düşecek Mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır