Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin Aylık Kripto Para Derecelendirmesini Yayınladı! Bitcoin Düşüşte

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin Aylık Kripto Para Derecelendirmesini Yayınladı! Bitcoin Düşüşte
Çin Aylık Kripto Para Derecelendirmesini Yayınladı! Bitcoin Düşüşte

2/2


2/2


Çin hükümeti ilk olarak Mayıs ayında başlattığı kripto para ve blockchain değerlendirme endeksinin en güncelini yayımladı.Bu derecelendirmeler, Çin Elektronik Bilgi Endüstrisi Geliştirme Bölümü (CCID) tarafından derleniyor ve blockchain ağlarını toplam üç kritere göre değerlendiriyor: teknoloji, uygulanabilirlik ve yenilik.

Çin, yeni yayınladığı değerlendirmesinde toplam 33 kripto para projesini mercek altına aldı ve bunları yine üç kritere göre değerlendirdi. Yeni derecelendirmeler içerisinde EOS ve Ethereum hala üst sıralarda yer alıyor.

Çin Elektronik Bilgi Endüstrisi Geliştirme Bölümü, geçtiğimiz pazartesi günü açıkladığı derecelendirmede EOS hala birinciliği korumakta ve onun ardından Ethereum, onun ardından ise Bitshares geliyor. Ağustos ayındaki derecelendirmede 10. sıradan 16. sıraya düşen Bitcoin, şimdi yine düşüş yaşamakta ve 3 sıra geriye, 19. sıraya yerleşmiş konumda. BCH ise en son güncellemede 31. iken, şimdi 28. sıraya yerleşti. NEM ise hala listenin en sonunda durmakta.


Yapılan bu derecelendirmeler temel olarak bağımsız ve küresel bir kripto para derecelendirme kuruluşunun olmamasından kaynaklanmakta. Yani en azından Çin hükümetinin konu hakkında yaptığı açıklama bun yönde.

EOS Çin’in Favorisi Durumunda
EOS geçtiğimiz aylar boyunca hep Çin’in favorisi konumunda kalmaya devam etti. Geçtiğimiz ayın derecelendirmesinde kriterler bazında puan kaybetmiş olmasına rağmen, hala en yakın rakibi ethereum ile arasında 14 baz puan gibi ciddi bir fark var. EOS’un diğer projelere kıyasla en baskın yönü ise teknoloji kriteri gibi gözükmekte.

Çin Aylık Kripto Para Derecelendirmesini Yayınladı! Bitcoin Düşüşte isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin Aylık Kripto Para Derecelendirmesini Yayınladı! Bitcoin Düşüşte - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Güler misin Ağlar mısın? Bitcoin’i Kara Para Aklama Aracı Olarak Gören Bankanın, Para Akladığı İçin Başı Dertte! 300 Yıllık Saat Üreticisi, Kripto Para Cüzdanı İçeren Saat Üretecek! Hong Kong’daki SFC Başkanı: ‘Kripto Paraları Düzenlemek Gerekiyor’ Stabil Koinler Bir Sonraki Hamle Mi? Dikkat: Bu Kripto Para Borsası Scam Olabilir Bitcoin’lerinizi Çalınırsa, Bunları Geri Almak İçin Yüzde 20 Şansınız Var!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır