Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Charlie Morris: Bitcoin Fiyatındaki Durgunluk Ayıların Yorulduğu Anlamına Geliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Charlie Morris: Bitcoin Fiyatındaki Durgunluk Ayıların Yorulduğu Anlamına Geliyor
Charlie Morris: Bitcoin Fiyatındaki Durgunluk Ayıların Yorulduğu Anlamına Geliyor

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin fiyatındaki durgunluk kendini iyiden iyiye hissettirdi. Bitcoin’in fiyat dalgalanmaları son aylarda önemli ölçüde düştü. Bloomberg’in görüştüğü uzmanlar, düşük volatilitenin Bitcoin’in dibe vurduğuna dair bir gösterge olabileceğine inanıyor. Geçtiğimiz ay içinde, Bitcoin’in fiyatı, Ocak ve Şubat aylarında gerçekleşen bu tür dalgalanmaların aksine, sadece bir gün yüzde 5’in üzerinde bir artış kaydetti.

Uzmanların Bitcoin Fiyatındaki Durgunluk Hakkındaki GörüşleriBloomberg İstihbarat analisti Mike McGlone, şunları söyledi:

Bitcoin fiyatındaki durgunluk piyasadan çıkış ve spekülasyon sürecinden kurtuluşun bir işareti olabilir. Yüksek volatilite, çoğu kripto paranın kullanım olgusundan çok bir spekülasyon aracı olarak görülmesine sebebiyet veriyordu.

Bloomberg e-posta ile Londra’daki Atlantic House Fund Management’ın varlık yöneticisi Charlie Morris şunları ifade etti:

Bitcoin fiyatındaki durgunluk pazarın sakin ve dengede olduğu anlamına geliyor. Bu, spekülatif ilginin düşük olduğunu bize gösteriyor. Bu ayı piyasasının şu anda 10 aylık olduğu ve yorulduğu göz önüne alındığında, bir sonraki büyük hamle için yükseliş eğilimini olacaktır.

Bitcoin’in fiyatı bu yıl yüzde 50’den fazla düştü. 2017 yılının Aralık ayında 19.511 $ seviyesinin en yüksek seviyesinden bu yana Bitcoin bu ay yaklaşık 6,300 $ seviyesinde sabit tutuluyor. Dünyanın önde gelen kripto para birimi, Ağustos ayında 6.000 $ ‘ın altına düştü, ancak Haziran ayından bu yana bu sınırın altında hiç kalmadı.

Bitcoin gelişiminden bu yana dengesiz dalgalanmaları nedeniyle eleştirilirken, artan sayıda rapor, kripto paranın öngörülemeyen pazar eğilimlerinin sona erebileceğini gösteriyor. CBOE Global Markets’tan gelen son veriler, Bitcoin’in 20 günlük tarihsel volatilitesinin yüzde 31,5’e düştüğünü gösteriyor. Bu, Amazon (NASDAQ:AMZN) (yüzde 35), Netflix (NASDAQ:NFLX) (yüzde 52), Nvidia Corp (yüzde 4) ve Domino’s Pizza (yüzde 36.2) dahil olmak üzere birçok büyük şirketten daha düşük.

The Options Institute at CBOE Enstitüsü’nün kıdemli öğretim görevlisi Kevin Davitt, piyasa gözleminde düşük piyasa oynaklığının Bitcoin için bir normalleşme adımı olarak görülebileceğini söyledi. Şunları ifade etti:

Bitcoin fiyatındaki durgunluk ile son dönemde belki de bir pazarın olgunlaşmasına tanık oluyoruz. Buna şuan tamamen normal diyebilmek için henüz çok erken ama son birkaç haftanın ısrarlı aralığı yapısal bir kaymaya işaret ediyor olabilir. Zaman bize ne olacağını gösterecektir.

Bloomberg İstihbarat emtia stratejisti Mike McGlone kripto para piyasasının hızla olgunlaştığını belirtti. 2017’nin sonlarına doğru tekrar ortaya çıkan vahşi fiyat dalgalanmalarını az da olsa yaşanabileceğini fakat artık eskisi gibi dalgalanmayı kimsenin beklememesi gerektiğini söyledi.

McGlone şöyle devam etti:

Bu olgunlaşan bir piyasa. Bu yüzden volatilite azalmaya devam etmeli. Yeni bir pazarınız olduğunda, kendini kabul ettirene kadar volatilitelerin olması normaldir. Fakat artık piyasada daha fazla katılımcı, daha fazla türev, daha fazla ticaret yolu, riskten korunma ve arbitraj var.

Plutus’un CEO’su Danial Daychopan,de konu ile alakalı şunları ifade etti.

Bitcoin fiyatındaki durgunluk ile heyecanlı tacirlerin yaptıkları ticaretler artık çöküşe geçti. Bu çöküş devamında volatiliteyi de ortadan kaldıracaktır”

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Charlie Morris: Bitcoin Fiyatındaki Durgunluk Ayıların Yorulduğu Anlamına Geliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SEC Başkanı Jay Clayton’un Kripto Paralar Hakkındaki Eylemleri, Cumhuriyetçi Parti Milletvekillerini Kızdırdı! Dogecoin (DOGE)’nin Koşusu Bitti SEC Üyesi Hester Peirce: Kripto Para Birimlerinin Altın İle Benzer Yönleri Var 1 Bitcoin (BTC) hala çok değerli: Dark Web’te 300.000 kişinin bilgisi sadece 1 BTC! XRP 14% oranında geriledi Ünlü Yatırımcı Draper: ‘SEC Kripto Para Düzenlemeleri Konusunda İkiye Bölünmüş Durumda’

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır