Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Charlie Lee: BTC, Ölçeklenme Sorununu Çözerse Dünyaya Açılır

Ana Sayfa » GÜNCEL » Charlie Lee: BTC, Ölçeklenme Sorununu Çözerse Dünyaya Açılır
Charlie Lee: BTC, Ölçeklenme Sorununu Çözerse Dünyaya AçılırKatıldığı bir podcastte konuşan Litecoin kurucusu Charlie Lee, yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in önündeki en büyük engelin ölçeklenebilme ve gizlilik olduğunu belirtirken, bu sorunların çözülmesi durumunda BTC için geleceğin çok parlak olduğunu belirtti.

Merkezi olan tüm kripto paraların başarısız olmaya mahkum olduğunu iddia eden Lee, Bitcoin’in de geçen yıl inanılmaz bir şekilde arttığını ancak buna rağmen, BTC’nin para olması için halen aşması gereken birçok sorun olduğunu ifade etti.

Bitcoin’in daha iyi ölçeklenmesi ve daha gizli olması gerektiğini belirten Lee, tüm bu süreçlerin olumluya dönmesi için hemen herkesin ciddi şekilde çalışması gerektiğini belirtti.

Bitcoin’in fiyat değişiklikleri sebebiyle ciddi gündeme geldiğini ifade eden başarılı isim, Fidelity ve Bakkt gibi devlerin kripto para piyasalarına girmesinin de önemli gelişmeler olduğunu kaydetti. Lee, Bitcoin’in daha fazla kullanılan bir para birimi olması için yapması gerekenleri ise, şöyle sıraladı:

”Lightning Network uzun vadede bizim için çok önemli. Çünkü bu teknolojiler, ölçeklenmeyi ve mikro ödemeleri yapmayı mümkün kılıyor. Eğer gönderim ücretleri düşerse ve de gönderimlerin süresi kısalırsa, işte bu BTC için çok büüyk bir gelişme olur. O zaman daha fazla kişi günlük hayatında BTC kullanmaya başlar.”

Bitcoin’in hiçbir şekilde sansürlenemeyeceğini ya da engellenemeyeceğini ifade eden Lee, bunun da diğer para formlarından, BTC’yi ayıran çok tipik ve kritik bir özellik olduğunu belirtti.

Charlie Lee: BTC, Ölçeklenme Sorununu Çözerse Dünyaya Açılır isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Charlie Lee: BTC, Ölçeklenme Sorununu Çözerse Dünyaya Açılır - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dev Türk Bitcoin Borsası, Beklenen Mobil Uygulamasını Kullanıma Sundu Bitcoin ATM Firmasına 48.000 Dolarlık Dava Açan Kadın, Davayı Kaybetti Haftalık Bitcoin, Ethereum, XRP, Tron Fiyat Analizi: Rota Hangi Yöne? Mt.Gox kayyumu sivil rehabilitasyon talep süresini uzatmak istiyor Trezor, 1.500 Dolarlık  Altın Kaplama Bitcoin Donanım Cüzdanını Tanıttı! Kripto Para Analisti Uyardı: Ümitsizlik Dalgası Bitcoin’i Yeni ‘Rekor’ Düşüşlere İtebilir!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır