Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Charlie Lee: Blok Ödülünün Yarıya Düşmesi, BTC ya da LTC Fiyatlarını Etkilemez

Ana Sayfa » GÜNCEL » Charlie Lee: Blok Ödülünün Yarıya Düşmesi, BTC ya da LTC Fiyatlarını Etkilemez
Charlie Lee: Blok Ödülünün Yarıya Düşmesi, BTC ya da LTC Fiyatlarını EtkilemezLitecoin kurucusu Charlie Lee, merakla beklenen blok ödülü yarılanması ile ilgili olarak konuştu. Litecoin’in blok ödülü her 840.000 bir blokta bir olacak şekilde yarılanırken; madencilik ödülü de bu yarılanmanın ardından 25 LTC’den 12,5 LTC’ye 2019’un Ağustos ayında düşecek. Bitcoin’de ise her 210.000 blokta bir bu yarılanma gerçekleşirken; 2020’nin Mayıs ayında blok ödülü 12,5 BTC’den 6,25 BTC’ye düşecek.

Genel olarak kripto para piyasalarında yatırımcılar bu blok ödülü yarılanmasının fiyatı arttıracağı görüşüde birleşse de, Charlie Lee, yaptığı açıklamada bunun pek de beklendiği gibi olmayabileceğini iddia etti.

Başarılı yönetici, Litecoin ya da Bitcoin fiyatını belirleyen çok fazla sayıda paremetre olduğunu belirtirken; sadece tek bir göstergeye bakarak fiyat tahmini yapmanın, pek de mantıklı olmadığını ifade etti.

Lee, şöyle konuştu:

”Bu yarılanma durumu gerçekleştiğinde madencilerin ödülleri elinde tutacağına dair yorumlar yapılıyor. Ancak bu durum sadece, ilgili madenci o koine çok fazla inanıyorsa olacak bir şey. Eğer tersi olur da düşeceğine inanırlarsa, o zaman tam tersi satış baskısı gelebilir. Ancak tabi ki bunların büyük bir etkisi olur mu, hiç sanmıyorum. Artma bazında ufak bir etki gösterebilir ancak hepsi bu.”

Charlie Lee, yaptığı açıklamada ayrıca kripto para piyasalarında yaşanan bazı teknik gelişmelerin kendisini heyecanlandırdığını ancak bunların hızının ve sayısının artması gerektiğini de sözlerine ekledi. Başarılı yönetici, eğer bu olursa, o zaman kripto para devriminden söz edilebileceğini belirtti.

Charlie Lee: Blok Ödülünün Yarıya Düşmesi, BTC ya da LTC Fiyatlarını Etkilemez isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Charlie Lee: Blok Ödülünün Yarıya Düşmesi, BTC ya da LTC Fiyatlarını Etkilemez - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yatırımcılar Ethereum’u Bitcoin Cash’e tercih ediyor Almanya’nın Lider Bankalarından Deutsche Bank Çalışanı, Bir Kripto Startup’ına Geçiş Yaptı Ünlü Analist Crypto Rand: Kripto Piyasası Net Bir Çıkış Yakaladı Bitcoin Dolandırıcılarının Adresi Bu Sefer Singapur Başbakanı Oldu Önde Gelen Kripto Para Borsası OKEx, Yeni Bir Kripto Para Türev Ürününü Piyasaya Sürdü! Bitcoin Dünyasının Kalbi Malta’da 2019 Yılının Bu Önemli Etkinliği Gerçekleştirilecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır