Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çeşitli Teknik Faktörlere Göre, Bitcoin Sert Bir Oversold Dönemi Yaşıyor – BTC 6.900 Doları Aşacak Mı?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çeşitli Teknik Faktörlere Göre, Bitcoin Sert Bir Oversold Dönemi Yaşıyor – BTC 6.900 Doları Aşacak Mı?
Çeşitli Teknik Faktörlere Göre, Bitcoin Sert Bir Oversold Dönemi Yaşıyor – BTC 6.900 Doları Aşacak Mı?

2/2


2/2

Bir varlığın oversold (aşırı satım) veya overbought (aşırı alım) durumlarını takip eden bir teknik analiz osilatörü olan Williams %R, şu sıralar Bitcoin‘in etrafında sert bir oversold bulutu dolandığını göstermekte.

Bloomberg‘ten Olga Kharif‘in de bildirdiğine göre, Bitcoin’in  Williams Percent Range (WPR) oranı şu sıralar -%83 civarında gezinmekte. WPR endeksine göre    -%80 ile %-100 arasındaki kısım, oversold kategorisine girerken, -%0’dan -%20’ye kadar olan ise overbought alanına giriyor.

Analistler WPR tarafından Bitcoin’in oversold pozisyonuna geçmesinin, gelecekte kısa vadeli bir yükseliş getirebileceğini ve bununla beraber Bitcoin’in sağlam bir direnç hattı olan 6.900 doları aşabileceğini düşünüyor.

Şubat ayından beri Bitcoin devamlı olarak 6.000 dolar hattının üzerine sıçramayı başardı ve 6.000 dolara tekrar düşmeden önce geçtiğimiz ay içerisinde yeni bir yükseliş rekoru bile kırmıştı. Aynı trend geçtiğimiz iki haftadır da piyasalarda kendini göstermeye başladı ve çoğu uzman yakında sağlam bir yükseliş başlayacağını ön görmekte.


Ağustos ayında, Bitcoin geçtiğimiz senenin Haziran ayından sonra ilk defa bu kadar stabil bir tablo çizdi ve 6.000 ile 6.500 dolar arasında kalmayı başardı. Ondan yaklaşık bir buçuk ay sonra 15 Eylül tarihinde, Bitcoin fiyatı hala 6.500 dolar seviyesinde geziniyor

Bir varlığın %80 oranında düzeltme yaşamasından sonra sağlam bir ralli başlatması için, önce stabilizasyon daha sonra da bir dibe vurma süreci gerekmekte.

Geçtiğimiz günlerde ünlü milyarder Michael Novogratz, yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in dibe vurma sürecinin tamamlandığını ve yükselişin başlayacağını ifade etmişti. Bakalım ilerleyen günlerde bizi neler bekliyor.


İlgili haber:
Ünlü Milyarder Mike Novogratz, Kripto Para Fiyatlarının Dibi Bulduğunu ve Yükselişin Başlayacağını Düşünüyor

Çeşitli Teknik Faktörlere Göre, Bitcoin Sert Bir Oversold Dönemi Yaşıyor – BTC 6.900 Doları Aşacak Mı? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çeşitli Teknik Faktörlere Göre, Bitcoin Sert Bir Oversold Dönemi Yaşıyor – BTC 6.900 Doları Aşacak Mı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Atomic Swap Özelliği, BitPay’e de Geliyor Son çeyrekte ”en çok kazandıracak kripto paralar” için 5 uzman bir araya geldi İyimser Bitcoin fiyat tahminleri devam ediyor: Önce 12bin, ardından 22bin dolar Bitcoin 5% artışla 5.527,0 seviyesinin üzerine çıktı Binance Dört Adet Tokeni Platformundan Çıkartıyor Kripto Para Borsası OKEx de Bitcoin SV Tartışmasına Dahil Oldu!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır