Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çeçenistan, Avrasya Ekonomi Birliği Ülkeleri İçin Madencilik Havuzu Kuracak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çeçenistan, Avrasya Ekonomi Birliği Ülkeleri İçin Madencilik Havuzu Kuracak
Çeçenistan, Avrasya Ekonomi Birliği Ülkeleri İçin Madencilik Havuzu Kuracak

2/2


2/2


Çeçenistan Cumhuriyeti basın sözcüsünün yakın zamanda yaptığı kendi açıklamasına göre, Çeçenistan bir Avrasya madencilik havuzunu faaliyete geçirecek. Projenin temel hedeflerinden birisi Avrasya Ekonomik Birliği ülkelerinin kaynaklarını kripto madencilerine ve madenciliğe aktarmak.

Avrasya Ekonomik Birliği Havuzu
Çeçenya basın sözcüsü Alvi Karimov, RBC News isimli haber kaynağına yaptığı açıklamalarda Çeçenistan Cumhuriyeti içerisinde Avrasya Ekonomik Birliği için bir kripto para madencilik havuzu kurulacağını doğruladı.

”Çeçenistan cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov ve Yuri Pripachkin, Çeçenistan içerisinde bir Avrasya madencilik havuzu kurmayı kabul etti.”


Ramazan Kadirov ve Yuri Pripachkin / Avrasya Ekonomik Birliği

Cumhurbaşkanının yanı sıra ismi geçen diğer bir isim olan Yuri, Rusya Kripto ve Blockchain Endüstrisi Birliğinin (RACIB) başkanı konumunda. Yetkilinin yaptığı açıklamaya göre söz konusu proje ile Avrasya Birliğine üye ülkelerin madencileri bir araya gelip güçlerini birleştirmeli. Söz konusu ülkeler içerisinde Rusya, Ermenistan, Beyaz Rusya, Kazakistan ve Kırgızistan var.

”Havuz, bölgenin ekonomisini blockchain teknolojileri ile geliştirmeyi hedefleyen ”Kripto Çeçenistan” programının ilk adımı olacak.”

Vladimir Putin tarafından 2014 yılında bağımsız internet kamu hakemi olarak atanan Dmitry Marinichev, ”soğuk iklim ve bir çok bölgedeki ucuz elektrik sayesinde Rusya içerisindeki madencilik havuzlarının çok büyük potansiyeli” olduğunu düşünüyor.

Ülkeler hem güçlerini birleştirmiş oluyor, hem madencilikten ciddi bir gelir elde ediyorlar hem de madenciliğin vergisinden en az o oranda bir kazanç sağlıyorlar. Yani durum hükümet için bu kadar kazançlıyken ve Çeçenistan gibi ülkeler de bunu yaparken, ülkemizin neden hala böyle bir girişim yapmadığı ise merak konusu olarak kalmaya devam ediyor.

Çeçenistan, Avrasya Ekonomi Birliği Ülkeleri İçin Madencilik Havuzu Kuracak isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çeçenistan, Avrasya Ekonomi Birliği Ülkeleri İçin Madencilik Havuzu Kuracak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Güney Kore’deki Yeni Havale Uygulamasında Ripple’ın Teknolojisi Kullanıldı Çin Halk Bankası’nın Blockchain Araştırmaları Tam Gaz Devam Ediyor ShapeShift’in CEO’su Eleştirilere Yanıt Verdi: Kimlik Bilgilerini Toplamak ”Proaktif” Bir Hareket Litecoin 11% oranında yükseldi Ethereum’da İstanbul Hard Fork’u İçin Tarih Belirleniyor! Binance’e göre Bitcoin’deki son fiyat artışının nedeni

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır