Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Cebelitarık Hükümet Yetkilisi: Blockchain ve Kripto Paralara Ciddi İlgi Duyuyoruz

Ana Sayfa » GÜNCEL » Cebelitarık Hükümet Yetkilisi: Blockchain ve Kripto Paralara Ciddi İlgi Duyuyoruz
Cebelitarık Hükümet Yetkilisi: Blockchain ve Kripto Paralara Ciddi İlgi DuyuyoruzCebelitarık hükümetinin Ticaret Bakanlğı’nda görev yapan Alberto Isola, ülkenin kripto paralara ve Blockchain teknolojisine olan bakış açısı ile ilgili yorumlar yaptı.

Malta ile birlikte, kripto para ve Blockchain şirketlerine kucak açan az sayıdaki Avrupa ülkesindne birisi olan Cebelitarık’ın, yaptığı hamleler ile Malta gibi bir kripto para dostu ülke olmayı planladığı ifade ediliyordu.

Konuyla ilgili katıldığı bir etkinlikte konuşan Isola da, Blockchain teknolojisine övgüler yağdırdı. Katıldığı bir etkinlikte söz alan Isola, şunları söyledi:

”Blockchain bizim için çok önemli bir teknoloji. Eğer bunu düzgün bir şekilde regüle edersek, bence oldukça başarılı olabiliriz. Bu noktada dikkatli olmak gerekiyor çünkü bu kadar iyi bir teknolojinin kötü regülasyona uğramasına göz yummalıyız. Aksi takdirde kazanımlarımız aynı ölçüde azalacaktır.”

Isola, bahis şirketlerine bundan 20 yıl önce herkesin sırt döndüğünü ancak kendilerinin bunu yapmak yerine bu şirketlere kucak açtığını belirtirken, bunun da meyvelerini topladıklarını belirtti. Isola, aynı zamanda bu konseptin kolaylıkla kripto paralar ve Blockchain ile ilgili şirketlere de uygulanabileceğini sözlerine ekledi.

Isola, son olarak kripto paralar ve lisanslama süreçleri ile ilgili konuştu ve sözlerini şöyle noktaladı:

”Şu anda düzenleme taslaklarını tanıttık ve sonrasında 38 farklı şirketten operasyon için başvuru aldık. Bunların elbette bir kısmı lisans alamayacak ancak biz standardlarımızı karşılayan tüm şirketlere kucak açmak için oldukça hevesliyiz. Onları buraya bekliyoruz.”

Cebelitarık Hükümet Yetkilisi: Blockchain ve Kripto Paralara Ciddi İlgi Duyuyoruz isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Cebelitarık Hükümet Yetkilisi: Blockchain ve Kripto Paralara Ciddi İlgi Duyuyoruz - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Uzmanına Rekor Maaş Kripto Piyasasında Panik Havası Devam Ediyor – Toplam Piyasa Hacmi 200 Milyarın Altına İndi Bitcoin Fiyatı 3.350 Dolar, Sıradaki 3.000 Dolar Mı? Zimbabve Maliye Bakanı: Kripto Para Birimleri Zimbabve’nin Nakit Sıkıntısını Çözebilir Nasdaq’tan Bitcoin Fiyat Öngörüsü Litecoin’e yatırım getirisinde “mükemmel” derecesi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır