Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Balina Cüzdanlarındaki Son Durum!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Balina Cüzdanlarındaki Son Durum!
Bitcoin Balina Cüzdanlarındaki Son Durum!

2/2


2/2

Bitcoin balina cüzdanlarında son durum ne? Uzun süredir belirgin bir hareket göstermeyen kripto para borsalarında, bitcoinin sakin duruşu çok beklenen bir durum değil. Bu durumun arkasında bitcoin balinaları mı var?

Bitcoin Balina Cüzdanlarında Hareket Yok!Bitcoin cüzdanlarının neredeyse % 10 kadarında, içlerinde en büyük 7. sıradaki cüzdan da var, yaklaşık 1 yıldır herhangi bir hareket gözlemlenmedi. Bu durumla ilgili veriler bitinfocharts’da yayınlandı. Yayınlanan verilere göre hareketsiz pasif cüzdan sayısı bu son yılda iki katına çıkmış durumda.

Şu sıralar BTCUSD + %0,05 gibi bir artış göstermesine rağmen yıl içinde % 50 lere kadar giden düşüş yaşadı. Ve geçtiğimiz son üç haftada da çok büyük bir düşüş gerçekleşti. Ancak daha sonra Bitcoin fiyatı 6.500 doların etrafında döndü durdu. En son 6.300 ler civarında. Ne yazık ki beklenen şekilde bir alım satım da gerçekleşmedi.

“Son günlerde bitcoini bir değer olarak tutmak fikri epeyce yaygınlaşmaya başlamış görünüyor.”

Bu sözlerin sahibi Morgan Creek Digital firmasının ortağı ve kurucusu Anthony Pompliano. Pompliano sözlerine devamla

“ insanların söylenenlere göre hareket etmiş olma olasılıkları çok yüsek”

diye ekliyor.

Hareketsiz 100 kadar cüzdan hesabı tüm bitcoin hesaplarının % 9.4 ünü oluşturuyor. Hareketsiz cüzdanlar bir yıl içinde hiç bir işlem görmemiş hesaplar.


Tabloda hareketsiz cüzdanlardaki miktarların gelişimini görüyorsunuz. Son yılda miktarlar büyük oranda artış göstermiş.

En büyük beş hareketsiz hesabın sakladığı bitcoin miktarı 350.000 ve 2011’den bu yana hiç hareket göstermeyen en büyük hesapta ise 80.000 bitcoin var. Bu da yaklaşık tüm bitcoinlerin % 0,46’sı olarak en büyük yedinci hesap oluyor.

Bu hesap sahipleri hesaplarının büyüklüğünden dolayı bitcoin balinaları olarak biliniyor. Bu hesap sahipleri haliyle en ufak bir hareket ile piyasayı etkileme gücüne sahipler.


İşte Size Hareketsiz Hesap Adresleri ve Tuttukları Miktarlar

Pompliano tüm dikkatlerin borsada olmasının bitcoini manşet dışı bıraktığını vurgulayarak,

“medya da ne kadar daha az heyecan olursa, insanlar ellerindeki hakkında düşünüp durmayı bırakırlar. Daha az düşünmekte daha az faaliyete yol açar. Bu psikolojik bir durum.”

diye de ekliyor.

Bitcoin sükunetinin başlangıcı 16 Ekim’den bu yana gerçekleşti. Piyasa ile ilgili Dow Jones Endüstriyel Ortalaması (DJIA) +% 1,77 ve S & P 500 SPX, +% 1,57, sırasıyla % 3.4 ve % 4.4 düştü, bitcoin ise% 1.5 ve daha az düştü -günlük volatilite ise Aralık 2016’dan bu yana en düşük seviyesinde.

Bitcoin balinaları acaba neyi bekliyorlar. Bizim bilmediğimiz ama onların bildiği bir durum mu var? Piyasayı hareketlendirecek güce sahip olduklarını bildikleri için, bu kadar uzun süre hareketsiz kalmalarının mutlaka bir nedeni olmalı.

Bitcoinin geleceği ile ilgili haberimiz için tıklayınız

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Balina Cüzdanlarındaki Son Durum! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitfinex Para Çekim İşlemlerinin Sorunsuz Olduğunu Söylese de, Borsa Müşterileri Buna Katılmıyor Bitcoin İçin Büyük Gün: Bu Kararla BTC ve Altcoin’ler Ciddi Dalgalanabilir! NEO’da dikkat çeken yükseliş Bank of America Nakit Akışında Blockchain Kullanımı İçin Patent Çalışmalarını Hızlandırdı Bitcoin 8000 doların altına düşünce Tether 30 milyon USDT bastı Analist: Bitcoin, Kasım 2018’deki Küresel Hisse Senedi Piyasasının Erimesinden Sonra Yaygın Kabule Ulaşacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır