Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Fiyat Çöküşünün Ardındaki Sır Perdesi Aralandı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Fiyat Çöküşünün Ardındaki Sır Perdesi Aralandı!
Bitcoin Fiyat Çöküşünün Ardındaki Sır Perdesi Aralandı!

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin fiyatlarında yaşanan düşüş kripto piyasasında panik havası yarattı. Boğa koşusu beklenirken fiyatlar bir anda son zamanların en düşük seviyesini gördü. Herkes bu düşüşün sebebini merak ediyor. Bitcoin fiyat çöküşünün ardındaki sır ne olabilir?

Bitcoin Fiyatının Ardındaki Sır Ne?ABD‘deki Bitcoin yatırımcıları, sermaye kazanç vergisini ödememek için kriptolarını satıyorlar. Bitcoin yatırımcıları ilk kez, 2017 yılında elde ettikleri kâr için sermaye kazanç vergisi ödeme durumuyla karşı karşıya kaldı. Raporlar, yatırımcıların Bitcoin’lerini Nisan ayı vergi ödemeleri kayıtlara geçmeden önce hızla sattıklarını gösteriyor.

Hatırlarsanız, 2014 yılında, ABD vergi idaresi (IRS) tarafından yayımlanan “Sanal Para Rehberi” ile çok tartışılan kriptolarda vergi konusu gündeme gelmişti. Sanal Para Rehberinde kripto paraların, para birimi olarak değil, emtia olarak tanımlandığı duyurulmuştu. Diğer bir deyişle, bundan sonra Kripto paralar vergilendirme açısından varlık veya mal olarak değerlendirilecekti. (Ancak bu bahsedilen konu ABD’deki yatırımcılar için geçerli. Nitekim her ülke kriptoları vergilendirme konusunda nispeten farklı bir yol izlemektedir.)

ARK Invest CEO‘su bir konuşmasında şunları söyledi:

“Daha önce hiç vergi ödemeyen insanlar şok geçiriyor. Geçen yıl, çoğu insan kripto paralardan çok fazla kar elde etti. Ancak bu insanlar şu anda geçen yılın kazançları için vergi ödeyecek yeterli kripto paraya sahip değil. ”

Ayrıca, OnlineTaxman.com‘un kurucusu Vincenzo Villamena:

“İnsanlar yüksek vergi faturaları ödemek zorunda olduklarını fark ettiler. Ya kripto paralarını satacaklar ya da vergileri ödemek zorunda kalacaklar. Bir çoğu, vergi ödemektense satmayı tercih ediyor.”

İnsanlar Kripto Paralarını Satarak Yüklü Miktardaki Vergileri Ödemekten Kurtulacak mı?Bir kişi aynı yıl içinde Bitcoin satın alır ve satarsa, kısa vadeli sermaye kazancı üzerinden vergilendirilir. Ki bu miktar da bulunduğu vergi dilimine bağlı olarak % 39‘a kadar çıkabilir.

Airdrop ve Bitcoin madenciliği de vergilendirilmektedir. Ancak, bunlar normal gelir olarak vergilendirilir. Bu nedenle bu oran, bir kişinin bulunduğu vergi dilimine göre değişir. Bununla birlikte, bir kişi Bitcoin’ini bir yıldan fazla satmazsa, sadece IRS’nin uzun vadeli sermaye kazancı olarak ifade ettiği vergiden sorumlu olacaktır. Bu tür verginin oranı oldukça düşüktür. Bu oran % 23.8 ile %15 arasında değişmektedir.

Aynı zamanda, Google (NASDAQ:GOOGL) tüm kripto para birimleriyle ilgili reklamları yasakladığını duyurmuştu. Google’ın Kripto paralara yönelik sergilediği bu yaklaşım Bitcoin fiyatlarının ayın en düşük seviyesine inmesinde rol oynadı. Tüm bu durumlar Bitcoin fiyat düşüşünün ardındaki sır olarak görülüyor. Volatil bir değere sahip olan bu kripto, dün altı saat içinde 500 dolara kadar düşmüştü. Ancak yazının yayımlandığı zaman da Bitcoin % 0,82’lik bir artış kaydederek 6.337 $‘dan işlem görmektedir.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Fiyat Çöküşünün Ardındaki Sır Perdesi Aralandı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tron’un BitTorrent Token’i, Binance Üzerinde Yeni Paritelerine Kavuştu! Google ve Twitter’da Bitcoin Aranmaları Düşüyor Bitcoin Fiyat Analizi – Bitcoin Fiyatı Düşük Mü? – Bitcoin Alınır Mı? USDT Hacimlerinde Tek Borsa Hakimiyeti Regülasyonlardaki Belirsizliklere Rağmen Hintli Traderlar Halen Sektörde Aktif Bitfinex’ten çalınan yüzlerce Bitcoin harekete geçti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır