Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Piyasadan 100 Milyon USDT Daha Çekildi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Piyasadan 100 Milyon USDT Daha Çekildi
Piyasadan 100 Milyon USDT Daha ÇekildiPiyasalarda dolaşan 100 milyon adet USDT’nin daha piyasadan çekildiği ve Bitfinex’in cüzdanından Tether Treasury’nin cüzdanına aktarıldığı ifade edildi. Daha önceleri Bitfinex cüzdanına gönderilen yüksek miktardaki USDT’ler, dönem dönem Bitcoin fiyatında ciddi sıçramaya da sebep olmuştu. Ancak şimdi, görünen o ki bu USDT’ler yavaş yavaş Bitfinex ve diğer borsaların cüzdanlarından Tether Treasury’e doğru gidiyor.

Geçtiğimiz günlerde 500 milyon USDT yakılması haberi gündeme bomba gibi düşerken, şimdi de piyasadan 100 milyon USDT çekildi.

Tether’in Bitcoin işlemlerindeki baskınlığı da gün geçtikçe kırılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda, Bitcoin ile en fazla işleme giren kripto para olan ve oranını %60’lar civarında tutan Tether’de bu rakam şimdilerde ise yüzde 44’e kadar gerilemiş durumda. Şu anda toplam kripto para piyasalarında işleme giren USDT pariteleri ise birkaç hafta önce yakaladığı yüzde 21 oranın ardından şimdilerde ise yüzde 18 oran ile yetinmek durumunda.

Şu anda piyasada bulunan toplam USDT miktarı ise 2 milyar olarak ifade ediliyor. Bu rakam, son 10 aylık periyot göz önüne alındığında, en düşük sayı olarak karşımıza çıkıyor. Binance’in USDT cüzdanında ise toplamda 700 milyon USDT bulunurken; Bitfinex’deki toplam USDT miktarı ise 9 milyon adet olarak tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde yaşadığı krizin ardından toparlanma aşamasında olan Tether, koin yakıp piyasadan USDT çekerek, fiyatı yeniden 1 dolara fikse etmeye çalışıyor. Şu anda bir USDT, 0,987 dolar üzerinden işlem görüyor.

Piyasadan 100 Milyon USDT Daha Çekildi isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Piyasadan 100 Milyon USDT Daha Çekildi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Lingham: Bitcoin, çok yakında 12 bin doları test edebilir Kuzey Koreli Hackerlar Kripto Para Sektörüne En Çok Zarar Verenler Arasında! Epic Games Kurucusu: Fortnite’ın Monero Kabul Etmesi Kazara Oldu Bloomberg: Bitcoin, Şi Cinping öncesine dönebilir Bitcoin’de Ani Dump! Ethereum, XRP, TRON, Litecoin Fiyat Görünümü Kripto Para Piyasası Yeniden Yükselişe Geçti – Yükselişi Sağlayan Belirli Bir Sebep Var Mı?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır