Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Büyük Tarih Açıklandı! Bakkt Plaformunun Bitcoin Vadeli İşlemleri 12 Aralık’ta Alıcıya Çıkıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Büyük Tarih Açıklandı! Bakkt Plaformunun Bitcoin Vadeli İşlemleri 12 Aralık’ta Alıcıya Çıkıyor
Büyük Tarih Açıklandı! Bakkt Plaformunun Bitcoin Vadeli İşlemleri 12 Aralık’ta Alıcıya Çıkıyor22 Ekim tarihinde yayınlanan bir belgeye göre, dünyanın en büyük menkul kıymet borsalarından birisi olan New York Menkul Kıymetler Borsasının ana firması Intercontinental Exchange (ICE), kendi platformu Bakkt aracılığıyla piyasaya süreceği Bitcoin vadelileri için tarih verdi.

Bakkt temel olarak ICE işletmecisi tarafından hayata geçirilen, kripto para depolamak, alım satımını yapmak ve bunların harcamak üzerine odaklanan bir platform.

Yayınlanan bildiriye göre ICE çok büyük bir heyecanlan beklenen Bitcoin Günlük Vadeli İşlem Sözleşmelerini 12 Aralık 2018 tarihinde piyasaya sürecek. Ürün direkt olarak ICE tarafından desteklenecek ve satışı yapılacak.

”Her bir vadeli işlem sözleşmesi Bakkt Digital Asset Warehouse içerisinde bir Bitcoin’in tutulmasını ve ABD doları fiyatlarınca trade edilebilmesini gerektirecek.”

Söz konusu açıklamanın yakın zamanda gelmesi bekleniyor olsa da, tarih konusunda bir çok kişi bu kadar gecikilmesini beklemiyordu. Firma geçtiğimiz Eylül ayında yaptıkları başka bir duyuruda şirketin ”ilk fiziki (hesaben) teslimatlı vadeli işlemlerinin, itibari paralara karşı BTC vadeli işlemleri olacağını vurgulamıştı.” Yani söz konusu gelişme şirket için de bir ilk niteliği taşımakta.

Bakkt ve çok yakın zamanda kripto para sektörüne giren Fidelity, kripto para birimleri için çok fazla şeyi değiştirebilecek kapasitede şirketler olarak yorumlanmakta. Bir çok topluluk üyesi ise bu kadar büyük firmaların sektöre girişinin düzenlemelerini arttıracağını ve bunun temel olarak kripto para anarşizmine aykırı olduğunu ifade ediyor. Yeniliklerin neler getireceğini ise hep beraber bekleyerek göreceğiz.

Büyük Tarih Açıklandı! Bakkt Plaformunun Bitcoin Vadeli İşlemleri 12 Aralık’ta Alıcıya Çıkıyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Büyük Tarih Açıklandı! Bakkt Plaformunun Bitcoin Vadeli İşlemleri 12 Aralık’ta Alıcıya Çıkıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Japonya, Margin Trading İçin Yeni Kuralları Açıkladı Kıdemli Analist Uyarıyor: Bitcoin’i Çok Karanlık Günler Bekliyor! Ripple’ın Bilgi Güvenliği Departmanı Başkanı, Token Startup Firması İçin İstifa Etti  Bitcoin cüzdanı şirketinin CEO’suna büyük suçlama: “355,000 BTC akladı” Kripto Paralar Hafif Toparlanma ile Haftalık Kaybı Azalttı Uzmanlar Ripple’ın xRapid ürününe karşı şüphe duymaya başladı!!!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır