Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Buterin’den Sharding Floodu: Yeni Sistem Bin Kat Daha Efektif Olacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Buterin’den Sharding Floodu: Yeni Sistem Bin Kat Daha Efektif Olacak
Buterin’den Sharding Floodu: Yeni Sistem Bin Kat Daha Efektif OlacakEthereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Twitter üzerinden yaptığı floodda, Sharding benzeri Proof of Stake sistemlerinin neden gelecekte kullanılacağına ilişkin önemli bilgiler verdi. Uzunca bir flood yaparak meramını anlatan Buterin, bu tarz bir sistemin, hali hazırdakinden en az 1000 kat daha efektif ve faydalı olacağı iddiasında bulundu.

Buterin, Blockchain teknolojisinin finans dışı alanlarda da büyük bir kullanım alanına sahip olabileceğini ifade etti. Başarılı isim, özellikle de yakın gelecekte finansal olmayan Blockchain uygulamala alanlarının daha büyük bir rol oynayacağını ve bu konu hakkında daha fazla konuşma yapılacağını da iddia etti.

Blockchain’in sadece maliyet ya da fiyat etkin bir teknoloji olmadığını ve bu sistemin doğru ellerde olduğu takdirde toplumsal hayattaki birçok soruna çare olabileceğini belirten Vitalik Buterin, ölçeklenme konusunda da yapılacak çalışmalar ile efektifliğin arttırılabileceğine vurgu yaptı.

Başarılı ismin, uzun floodunda ise, şu tweet ciddi şekilde öne çıktı:

”Blockchainler, gelecekte çok daha efektif olacak. Proof of Stake ve Sharding mekanizmasına sahip olduklarında, şu anki sistemlerden binlerce kat daha efektif hale gelecekler. Yani, bir Blockchain’e bir şeyler koymak daha rahat ve hızlı olacak.”

Buterin’in ciddi bir destekçisi olduğu ve ciddi de bir efor harcadığı Caspar güncellemesi ise, şu anda Ethereum topluluğu arasında merakla bekleniyor. Topluluk, bu güncellemelerin ardından fiyatın ve teknolojik göstergelerin ne olacağı konusunda çeşitli fikir ayrılıklarına sahip olsa da, hemen herkesin heyecanla beklediği güncellemeler için gün saydığını söylemek mümkün.

Buterin’den Sharding Floodu: Yeni Sistem Bin Kat Daha Efektif Olacak isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Buterin’den Sharding Floodu: Yeni Sistem Bin Kat Daha Efektif Olacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin ve Ethereum Yükselişe Geçti, Piyasa Genel Olarak İyi Durumda Kötü Amaçlı Yazılımlar, Sirkülasyondaki Monero Miktarının Yüzde 5’ini Kazdı! Sıcak Gelişme: Binance, Bitcoin SV’yi Delist Etti – ”Craig Wright Sahtekardır” Filipinler – Tayland arasında Ripple teknolojisiyle ilk havale işlemi gerçekleştirildi! 2018’den Bu Yana Milyonlarca Bitcoin Hareketsiz Kaldı Bankalar Swift’ten kurtulup Ripple ile anlaşmaya çalışıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır