Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bulgaristan Pasaportunu BTC Karşılığı Satan Çete Çökertildi!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bulgaristan Pasaportunu BTC Karşılığı Satan Çete Çökertildi!
Bulgaristan Pasaportunu BTC Karşılığı Satan Çete Çökertildi!Bulgaristan hükümetinde görevli kişiler, Doğu Avrupa’nın çeşitli yerlerinde yerleşen yabancılara uluslar arası geçerliliği olan pasaportları Bitcoin karşılığında sattıkları gerekçesi ile tutuklandı.

Bulgaristan pasaportlarını başta Ukrayna, Moldova ve Makedonya gibi ülkelerin vatandaşları olmak üzere, birçok kişiye satarak karşılığında Bitcoin talep eden kişilerin olduğunu belirten baş savcı Ivan Geshev, yaptığı açıklamada Peter Haralampiev, Krasimir Tomov ve Mark Stoyov’un bu suçlamalardan ötürü tutuklandığını belirtti. Baş savcı, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

”Ülkemizin vatandaşlarının dış ilişkilerinden sorumlu olan birimini yönetici Peter Haralampiev, aynı bölümün genel sekreteri Krasimir Tomov ve orada çalışan bir görevli olan Mark Stoyov, Bulgaristan pasaportlarını başta Makedonya, Ukrayna ve Moldova gibi Doğu Avrupa ülkelerine sattıkları için tutuklanmuşlardır. Suçluların bu işlemler esnasında Bitcoin gibi bazı dijital ürünleri ödeme olarak kabul ettiği de tespit edilmiştir. Bu kişiler görevlerini kötüye kullanma suçundan ötürü tutuklanmıştır.”

Çıkan haberlerde bu isimlerin dosya başına 5600 dolar aldığı ve bunu da BTC olarak talep ettiği ortaya çıktı. 2007’den bu yana Avrupa Birliği üyesi olan Bulgaristan’ın pasaportunu bu kişilere satarak o isimlere Avrupa Birliği ülkelerinde barınma olanağı tanıyan çetenin çökertilmesinin ardından, soruşturmanın genişleyeceği de belirtiliyor.

Bulgar otoriteler, konuyla ilgili hiçbir şekilde taviz vermeyeceklerini ve gereken kararları ivedilikle alacaklarını ifade ederken, konunun daha da derinlemesine bir şekilde ele alınacağı konusunda da net bir vurgu yapıyor.

Bulgaristan Pasaportunu BTC Karşılığı Satan Çete Çökertildi! isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bulgaristan Pasaportunu BTC Karşılığı Satan Çete Çökertildi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

“Satoshi Nakamoto, Bitcoin’i CIA nedeniyle terk etti” Accenture, Blockchain Platformunu Tanıttı “Bitcoin, bu önemli seviyeyi aşarsa 40,000 dolara gidebilir” Ünlü analist Survivalism’tan korkunç Bitcoin tahmini Ripple, Koreli kripto para platformuyla kurduğu iş birliğini genişletiyor Anthony Pompliano: Kripto Paralar Düşebilir!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır