Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bu Yıl Çıkarılan Sadece 5 Madencilik Cihazı, Aralık Ayında Kar Getirtti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bu Yıl Çıkarılan Sadece 5 Madencilik Cihazı, Aralık Ayında Kar Getirtti
Bu Yıl Çıkarılan Sadece 5 Madencilik Cihazı, Aralık Ayında Kar GetirttiBitcoin madenciliği sektörü her ne kadar çok yüksek bir hızda büyüse de, şu anda kripto para piyasalarının yaşadığı düşüşten nasibini en sert alan yerlerin başında geliyor. Uzunca bir süredir çılgın kar marjları ile gündeme gelen sektörde, şu sıralarda ise deyim yerinde ise yaprak dahi kıpırdamıyor.

2018 yılı boyunca kripto paraların yaşadığı sert düşüşler, madencilik sektörünü de çok sert etkilemişe benziyor. SHA 256 madencilik algoritmasını kullanan Bitcoin ve Bitcoin Cash gibi kripto paralarda çok ciddi düşüşler yaşanırken, bu ürünlerin kazılmasını sağlayan spesifik cihazlar da, bu düşüşten dolayı yeteri kadar kar getiren birer enstürmana dönüşmeyi başarabilmiş değiller.

Konuyla ilgili derlenen verilere bakıldığında madencilik cihazlarının karlılığının düştüğü açıkça görülüyor. Her ne kadar artık değerleri milyar dolarları bulan ve halka açık bir borsada işlem görmeye hazırlanan madencilik firmalarının, ciddi paralar harcayarak oluşturduğu cihazlar son derece hızlı ve maliyet etkin olsa da, yaşanan bu keskin düşüş; bu şirketleri de terste bırakmışa benziyor.

Yapılan araştırmalarda bu ay boyunca karlılığı olan makinelerin Ebang, Asicminer ve Bitmain tarafından geliştirildiği ortaya çıktı. Ebang firmasının geliştirdiği Ebang Ebit E11++ şu anda bu zor durumdaki piyasanın en başarılı madencilik ekipmanı olarak görülüyor. Asicminer’ın Ekim ayında sürdüğü cihaz ise, piyasanın bu zorlu şartlarında ülkesine göre değişmekle birlikte halen günde 1 doların üzerinde kar sunması ile ön plana çıkıyor.

Bu Yıl Çıkarılan Sadece 5 Madencilik Cihazı, Aralık Ayında Kar Getirtti isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bu Yıl Çıkarılan Sadece 5 Madencilik Cihazı, Aralık Ayında Kar Getirtti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SEC 9 Bitcoin ETF Kararını 5 Kasım’dan Sonra Açıklıyor İspanyol Enerji Devi Repsol, Blockchain’in Yıllık 400.000 Avro Tasarruf Ettirebileceğini Düşünüyor Bloomberg uyardı: ”Bitcoin en düşük seviyesini test edebilir.” Günün Parlayan Yıldızı Holochain’de Yükseliş Devam Edecek mi? Verge XVG’nin yol haritası uzun vadeli yatırım için fırsatlar sunuyor Huobi borsası 400.000 Tron bonus dağıtıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır