Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bu Bitcoin grubunun eylem planı başarılı olursa birçok kripto para borsası çökebilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bu Bitcoin grubunun eylem planı başarılı olursa birçok kripto para borsası çökebilir
Bu Bitcoin grubunun eylem planı başarılı olursa birçok kripto para borsası çökebilir

© Reuters.  © Reuters.

Ünlü Bitcoin savunucusu, Andreas Antonopoulos, şu cümleleriyle ünlüdür “Not your keys; not your bitcoin” yani sizin kontrolünüzde değilse Bitcoininizin size ait olduğunu iddia edemezsiniz. Bir Bitcoin grubunun eylem planı başarılı olursa, fonu yetersiz kripto borsaları çökebilir.

Bir Bitcoin grubunun eylem planıKullanıcılar dijital varlıklarını çok sıkı önlemler ile birlikte sürekli kontrolaltında tutması gerekiyor. Şu an yeni bir hareket, sektördekilerin neyle yüzleşebileceğini hatırlatmak istiyor. Bunu ‘son stress testi’ diye adlandırılan bir etkinlikle aracılığıyla gerçekleştirmek istiyor. Eğer başarılı olursa bazı kripto para borsaları için ödeme riski oluşturabilir.

Ayrıca bakınız: Bitcoin 3800 doları aştı; Bu bir ralli anlamına gelebilir mi?

Bir Bitcoin topluluğu, yatırımcılardan geçici olarak tüm varlıklarını üçüncü taraf olan merkezi borsalardan cüzdanlarına çekmesi konusunda cesaretlendiriyor. Hodlers of Last Resort diye tanınan grup, yatırımcılardan Bitcoin’in Genesis block‘unun yıl dönümü olan 3 Ocakta tüm kripto paralarını borsalardan çekmesini talep ediyor.

Proof of Keys diye adlandırılan hareket, kullanıcılara varlıklarını borasadan çekerek böylelikle sektörde üçüncü tarafı temsil eden kripto borsalarını iddia ettikleri varlıklarını ispat etmeye zorluyor.

Proof of Keys’in ana fikri, topluluğa fonlarının kontrolunun kendilerinde olduğunu kanıtlamak. Çünkü, sektöre her geçen gün yeni insanlar dahil oluyor. Bu yüzden borsadaki varlıkların aslında yatırımcılara ait olduğunu kanıtlamak gerekiyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bu Bitcoin grubunun eylem planı başarılı olursa birçok kripto para borsası çökebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Allianz GI CEO’su: Kripto Para Birimleri Yatırımcılar Yerine, ”Yeraltı Suçluları İçin” Daha Uygun! Cardano 2% düşüşle 0,049387 seviyesinin altına geriledi Bitcoin tahminleri tutan analist: “Boğa piyasası kuruldu. Şimdi sahne Bitcoin’in!” Bitcoin ve Ethereum’da yükseliş mi geliyor? İşte analist yorumları 2018’in son endeksi yayınlandı: Endekse göre en iyi kripto paralar Cardano 0,74% düşüşle 0,049965 seviyesinin altına geriledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır