Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin işlem Hacmi Düşüşü Bize Neyi Anlatıyor?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin işlem Hacmi Düşüşü Bize Neyi Anlatıyor?
Bitcoin işlem Hacmi Düşüşü Bize Neyi Anlatıyor?

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin işlem hacmi düşüşü gün geçtikçe artıyor. Geride bıraktığımız hafta, kripto para piyasalarında bir hareketlilik görülsede, meydana gelen hareketliliğin Tether’a olan güvensizlikten kaynaklandığı anlaşıldı. Ondan sonra ne mi oldu? Makalemizin geri kalanını okuyabilirsiniz.

Bitcoin İşlem Hacmi DüşüşüSon iki günde, Bitcoin ticaret hacmi, 5 milyar dolardan 3.5 milyar dolara gerileyerek kayda değer bir düşüş gösterdi ve yıllık en düşük seviyeye yaklaştı. ShapeShift’ten aldığımız verilere göre Bitcoin işlem hacminde %15 daha değer kaybına uğrarsa yeni yıllık en düşük işlem hacmi seviyesine inmiş olacak.

Bitcoin’in Ne kadar Güçlü Olduğunu Tekrardan Kanıtlaması GerekKripto para yatırımcısı Roy Blackstone (NYSE:BX), Bitcoin’in işlem hacmi daralması nedeniyle diğer kripto para birimlerinin gerisinde kalabileceğini belirtiyor. Ve Bitcoin’in yakın bir gelecekte sükse yaparak tekrardan zirvedeki yerini pekiştirmesi gerektiğinin altını önemle çiziyor.

Roy Blackstone:

” Şimdiye kadar Bitcoin’in geleceği için hiçbir olumsuz cümle karmadım. Ta ki Bitcoin’e uzun dönem için para yatıran arkadaşlarımın Bitcoinlerini bozdurduklarını görene kadar. Bitcoin uzun dönem yatırımcılarını da kaybederse başı belaya girebilir. Bu yüzden Bitcoin’in yakın bir gelecekte bir atraksiyon yapması gerekir.”

Kripto Piyasaları Hangi Yönde GidecekKripto para piyasasının Kralı Bitcoin, bu hafta, saatler içinde 6.700 dolara yükseldi. Anlaşılan o ki kondisyonu pek sağlam değildi. Çünkü ani bir deparın ardından nefesi kesildi ve bitkin düştü. Bu düşüş Bitcoin işlem hacimlerinde de daralmalara neden oldu. Bitcoin kripto para piyasasının %50’sini tekelinde tuttuğu için, Bitcoin’deki bu düşüş ve daralmalar, diğer kripto para birimlerini de doğrudan etkiliyor.

Ancak piyasalar orta vadede hala umutlu. Çünkü Goldman Sachs (NYSE:GS) gibi çok önemli finans kurumları Bitcoin’i desteklemeyi sürdürüyor. Bu desteklerde, diğer büyük şirketlerini Kripto para sektörüne yönlendirmeye devam ediyor.

Kriptolar her zaman fizik kurallarına aykırı hareket etmişlerdir. İnsanların düşecek dediği yerde yükselmiş, yükselecek dedikleri yerlerde ise düşüş hareketleri sergilemişlerdir. Sizlere tavsiyem Bitcoin’in 3 ocak 2009 başlayan serüvenine küçük bir gözatmanız. Sadece Bitcoin’in doğuşundan günümüze kadar olan bir fiyat grafiği incelemeniz, Bitcoin’in ne denli tutarsız hareketlerde bulunduğu ile ilgili size herşeyi apaçık gösterecektir.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin işlem Hacmi Düşüşü Bize Neyi Anlatıyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yahoo! Destekli Kripto Para Borsası Mayıs Ayında Piyasaya Çıkacak! ICO Düşmanı SEC Görevlisi Kritik Görevinden Ayrıldı! Güney Kore Tabanlı Kurum, Kripto Para ve Bitcoin Odaklı İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Eğitimi Vermeye Başladı! Büyük Bir Hamle mi, Yoksa Balon mu: Uzmanların Facebook’un Çıkaracağı Kripto Paralar ile İlgili Yorumları Kripto Para Borsalarının Güvenliği Kurumların Takibinde! Bitcoin Uzmanı Sigortacıların Sayısı Artmaya Devam Ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır