Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bu Bakan IMF’nin Marshall Adaları’na Verdiği Dijital Para Tavsiyesine Katılmıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bu Bakan IMF’nin Marshall Adaları’na Verdiği Dijital Para Tavsiyesine Katılmıyor
Bu Bakan IMF’nin Marshall Adaları’na Verdiği Dijital Para Tavsiyesine Katılmıyor

2/2


2/2


Marshall Adaları’ndaki yetkililer, ülkeye özgü milli bir kripto parası oluşturmak istiyorlar. Ülkenin bu planı akın zamanda Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından eleştirilmişti ve IMF bu planın hayata geçirilmemesi yönünde tavsiye vermişti. Ancak Marshall Adaları’nın Çevre Bakanı olan David Paul, IMF‘nin olumsuz yorumlarına rağmen milli bir kripto para projesine sıcak yaklaşıyor.

Marshall Adaları Şubat ayında Sovereign (SOV) adlı kripto parayı ABD Doları gibi resmi para haline getirecek yasa tasarısını onayladı. SOV için bir ICO takvimi de hazırlanmış, bu sürece 2019 yılında başlanması kararlaştırılmıştı. Ancak ülkenin bu planı IMF’den destek görmedi. Hatta IMF yetkilileri bir süre önce konuyla alakalı bir bildiri yayınlayarak projenin aleyhine yorumlarda bulundular.


İlgili haber:
IMF, Marshall Adaları’nın Ulusal Dijital Para Planlarına Karşı Çıkıyor

David Paul ise IMF’nin yaptığı yorumlardan pek etkilenmedi. IMF, Marshall Adaları’nın milli bir kripto para oluşturması durumunda ABD’deki bankalarla olan ortaklığını kaybedebileceğini belirtmişti. David Paul’a göre ise SOV’u kullanmak için illa bir bankayla ortaklık sağlamış olmaya gerek yok:

“Dünyanın yasal ilk ödeme aracı olan SOV’un üretimi, Marshall Adaları’nı ve vatandaşları dijital ekonomiyle bir araya getirecek. Vatandaşlar SOV sayesinde ortak bankaya gerek kalmadan güvenli ve neredeyse anlık olarak para aktarabilecekler.”

Çevre bakanı olmasının yanı sıra ülkenin cumhurbaşkanına da danışmanlık yapan David Paul, söz konusu SOV projesinin gayet ciddi bir girişim olduğunu ve hükümetin bu projeden olabildiğince verim almaya çalıştığını belirtti.

Bu Bakan IMF’nin Marshall Adaları’na Verdiği Dijital Para Tavsiyesine Katılmıyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bu Bakan IMF’nin Marshall Adaları’na Verdiği Dijital Para Tavsiyesine Katılmıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

BIS: Facebook’un Kripto Parası Bankalar İçin Tehlikeli 9 Milyonluk Vurgun FBI’a Takıldı! Brian Kelly, Bitcoin İçin 6.000 Doları Müjdeledi! XRP Likidite Endeksi Son 9 milyonu geçerek ATH’sini geride bıraktı Ünlü Yatırımcı: Bundan Sonra Bir Boğa Sezonu Daha Yaşanacak, Bu Bir Gerçek Anthony Pompliano’dan 6 haneli Bitcoin tahmini geldi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır