Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD, Kripto Para Konusunda Önlem Almadıkça Güven Artmıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD, Kripto Para Konusunda Önlem Almadıkça Güven Artmıyor
ABD, Kripto Para Konusunda Önlem Almadıkça Güven Artmıyor

© Reuters.  © Reuters.

Tüm dünyadaki kripto para yatırımcıları veya kripto paralar hakkında görüşü olan kişiler kripto paralar ile ilgili yasaların hemen alınmasını destekliyor ve kripto para yasalarının küresel ekonominin kontrolünü elinde tutan, aldığı kararları tüm ülkelere finansal olarak kendi adımından takip etmesini başaran ABD tarafında alınması gerektiğini belirtiyor. Asya’nın aksine kripto paraların ABD’li büyük yatırımcılar olmadan eski günlerine geri dönemeyecek olduğu, ABD’li yatırımcıların işlemlerinin güvenilirliği ve boyutunun çok daha fazla olmasının bu konuda etkisinin olduğu tartışmasız bir gerçek olarak gösterilmekte.

Washington D.C tarafından kripto para yasalarının alınmıyor olmasının Başkan Trump yönetiminin kripto paraları takip etmesine bağlayan Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu yetkilileri, yasal kararlar almaya gerek duymadıklarını daha önce yaptıkları açıklamalarda ”olası bir tehdit olarak görmüyoruz ve herhangi bir tehdit olmadığından bu konuda önlemleri tehditler oluşmadan kendimiz alıyoruz.” diyerek yanıtlamıştı. FED tarafında ise kripto paralar hakkında pek fazla yorum ve görüş bugüne kadar sunulmamıştı.

ABD’nin kripto para yasaları fiyatları düzeltebilir
ABD’nin alacak olduğu kripto para önlemlerinin kısa sürede tüm piyasadaki fiyat düşüşlerini tam tersine çevirebilir. Güçlü yasalar ile koruma altına alınması ve dolandırıcılık, güvenlik, para aklama ve benzer konularda yasal önlemlerin olması kurumsal yatırımcıların Bitcoin kullanımının artmasına ve sonrasında kripto para yatırımcılarının ilgisi ile sektörde yükselme yaşatabilir.

Avrupa Birliği’nin kripto para yasaları uygulaması ABD’nin uygulayacak olduğu önlemler ve yasalar kadar etkili olmayacaktır. Bu konuda Norveç’in kendi yasalarını uyguluyor olmasına rağmen dünyada bir etkisinin olmaması, ekonomik olarak Norveç’te kripto para sahibi sayısının az olması ve yasaların diğer ülkeler tarafından uygulanmıyor olması bir neden.

Yatırımcıların fiyat düşüşlerinde sorumlu tuttuğu ABD’nin yasal önlemleri almamasının, gelecekte alınabilecek yasal önlemler ve uyarılar sayesinde birçok farklı ülkede uygulanabilecek olması ve kripto para konusunda farklı adımlar atılmasına aracılık edebilecek olması fiyatların stabil kalmasını ve piyasa dengesinin çok daha iyi olmasını beraberinde getirebilecek en büyük adımlardan bir tanesi.

Bu içerik bitcoinsistemi.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD, Kripto Para Konusunda Önlem Almadıkça Güven Artmıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin “Varlıklar Sınıfının Kralı” Tacını Giyiyor! Kripto Para Yatırım Fonları Kapanmayla Karşı Karşıya Arthur Hayes: Bitcoin’de 20 bin dolara hazır olun Forbes analisti uyarıyor: “Bitcoin’de Kasım çöküşü yaşanabilir!” Bitcoin 1 Ayın Yükseğinde; Diğer Kriptolar Artış Yaşıyor Bitcoin yüzde 84 düzeltme yapacak diyen uzmanın yeni BTC öngörüsü

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır